سعودی: در حال انجام تلاش‌های دیپلماتیک و بشردوستانه برای حل بحران سودان هستیم

شورای وزیران سعودی از تصمیم اتحادیه عرب برای از سرگیری مشارکت سوریه در جلسات این اتحادیه استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه 19 اردیبهشت به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور در کاخ «السلام» در شهر جده تشکیل جلسه داد.
در این جلسه، محتوای تماس‌ها و دیدارهای مقامات ارشد سعودی با سران ارشد برخی کشورهای برادر و دوست که طی روزهای گذشته درباره تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی صورت گرفت، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شورای وزیران سعودی، تحولات جمهوری سودان و تلاش‌های دیپلماتیک و بشردوستانه سعودی برای حل بحران، بازگرداندن امنیت و ثبات به این کشور برادر و کاهش اثرات شرایطی که مردم سودان در حال حاضر در آن قرار دارند، مورد بحث قرار داد.

اعضای شورای وزیران سعودی به نقش پیشگام این پادشاهی در ارائه کمک‌های بشردوستانه و پزشکی که به ارزش 100 میلیون دلار است و همچنین سازماندهی یک کمپین عمومی برای کمک به مردم سودان پرداختند.

در همین حال سلمان بن یوسف الدوسری، وزیر اطلاع‌رسانی سعودی در مصاحبه با خبرگزاری رسمی سعودی «واس» گفت که شورای وزیران از موفقیت ریاض در تخلیه شهروندان و اتباع تعدادی از کشورهایی که در بحران سودان گرفتار شده بودند، قدردانی کرد».

او گفت که پادشاهی عربی سعودی با کارآمدی و شایستگی و بر اساس وظیفه انسانی که در قبال اتباع خود در تمامی کشورهای جهان دارد و در ادامه انجام کارهای خیریه در کنار برادران سودانی ایستاده و همه تلاش لازم را به‌کار گرفت.

شورای وزیران سعودی از تصمیم اتحادیه عرب در نشست اخیر خود در قاهره مبنی بر ازسرگیری مشارکت هیئت‌های دولت جمهوری عربی سوریه در جلسات شورای اتحادیه عرب و سازمان‌ها و آژانس‌های وابسته به آن استقبال کرد.

این شورا همچنین بر تمایل پادشاهی عربی سعودی برای حمایت از همه تلاش‌ها با هدف دستیابی به راه‌حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه که ضامن وحدت، امنیت و ثبات آن و همچنین گرایش و وابستگی دمشق به جهان عرب را حفظ می‌کند، تاکید کرده و خواهان دستیابی ملت سوریه به رفاه و پیشرفت است.

شورای وزیران سعودی بار دیگر بر تعهد ریاض به همکاری با شرکای بین‌المللی و منطقه‌ای برای یافتن راه‌حل لازم در زمینه آب و هوا و مسیرهای آن از جمله توسعه فناوری‌های مدیریت کربن، کاهش کربن در بخش انرژی، کاهش انتشار گازهای دیگر، و کاستن از جنگل‌زدایی، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید