واشینگتن خواستار کاهش تنش‌ها در غزه شد

نتانیاهو: به ارتش دستور دادم آمادگی خود را برای نبرد همزمان در چندین جبهه حفظ کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید، سه‌شنبه 19 اردیبهشت اعلام کرد که حملات اسرائیل را که منجر به کشته‌شدن سه نفر از فرماندهان گروه جهاد اسلامی در غزه شد، از نزدیک دنبال می‌کند.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تهدید کرد ارتش این کشور در تمامی جبهه‌ها اقدام به پاسخ‌گویی خواهد کرد.

کاخ سفید افزود که در جریان گزارش‌ها در خصوص کشته‌شدن «تراژیک» ده غیرنظامی در این حملات قرار دارد.

کاخ سفید ضمن دفاع از «حق اسرائیل» در هدف قرار دادن «گروه‌های فلسطینی» در نوار غزه، بر لزوم مهار تنش‌ها در این منطقه تاکید ورزید.

یک سخنگوی شورای امنیت ملی با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر کشته‌شدن غیرنظامیان در عملیات نظامی اسرائیل، گفت: «از همه طرف‌ها می‌خواهیم که تشدید تنش را مهار کنند.» این سخنگو در عین حال بر تعهد «تزلزل ناپذیر» آمریکا در قبال اسرائیل تاکید کرده و افزود: «اسرائیل حق دارد از خود و مردمش در برابر حملات کور موشکی گروه‌های تروریستی، محافظت کند.»

ارتش اسرائیل شامگاه سه‌شنبه از هدف قرار دادن یک تیم که در جنوب نوار غزه برای پرتاب یک موشک ضد‌زره تدارک می‌دید، خبر داد. در همین راستا خبرگزاری‌ها اعلام کردند که یک خودرو در بمباران شرق «القراره» در خان‌یونس هدف قرار گرفت و دو فلسطینی در این حمله کشته شدند.

همچنین بنا بر گزارش‌های رسانه‌ای «خالد الفرا»، مسئول یگان‌های موشکی در «گردان‌های القدس» وابسته به گروه جهاد اسلامی فلسطین در جنوب نوار غزه ترور شده است.

آمادگی اسرائیل برای عملیات در چند جبهه

همزمان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل پیش از برگزاری جلسه کابینه خود در تل‌آویو، طی نشستی با وزیران دفاع، امور راهبردی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و شماری از مسئولان اسرائیلی، اوضاع امنیتی را بررسی کرد.

نتانیاهو تاکید کرد: «به ارتش دستور دادم تا آمادگی خود را برای نبرد همزمان در چندین جبهه، حفظ کند...همه کسانی که در صدد ضربه‌زدن به امنیت اسرائیل باشند را مجازات خواهیم کرد.»

از سویی حازم قاسم، سخنگوی حماس، سه‌شنبه اعلام کرد که این جنبش در پاسخ به حملات اسرائیل که تا این لحظه به کشته شدن 15 نفر از جمله فرماندهان جنبش جهاد اسلامی منجر شده است، مشارکت خواهد داشت.

سخنگوی گروه «حماس» از تشکیل اتاق عملیات مشترک با «جهاد اسلامی» برای پاسخ به آنچه «جنایت» اسرائیل نامید، خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید