عمران خان، نخست‌وزیر پیشین پاکستان بازداشت شد

نخست‌وزیر پیشین پاکستان توسط ماموران دفتر ملی حسابرسی، نهادی که وظیفه مبارزه با فساد در کشور را به عهده دارد، بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پلیس پاکستان اعلام کرد، عمران خان، نخست‌وزیر پیشین این کشور سه‌شنبه 19 اردیبهشت، هنگام حضور در دادگاه اسلام‌آباد در رابطه با یکی از پرونده‌های متعدد علیه خود از زمان برکناری‌ از قدرت در آوریل 2022، بازداشت شد.

پلیس اسلام‌آباد در حساب توئیتری خود اعلام کرد: «عمران‌خان در ارتباط با پرونده «قدیر تراست» (پرونده فساد) بازداشت شده است.»

Advertisement

مسئولان حزب نخست‌وزیر پیشین پاکستان، اعلام کردند که او زمان حضور در دادگاهی در پایتخت در رابطه با اتهامات متعدد مرتبط با پرونده‌های فساد، دستگیر شد.

فواد چوهدری، یکی از مقامات ارشد حزب «تحریک انصاف»، گفت که خان 72 ساله، امروز در ساختمان دادگاه توسط ماموران دفتر ملی حسابرسی، نهادی که وظیفه مبارزه با فساد در کشور را به عهده دارد، بازداشت شد.

خان که در آوریل سال گذشته با رای عدم اعتماد سرنگون شد، مدعی است که برکناری‌اش غیرقانونی و توطئه غربی است. او کارزاری را علیه دولت شهباز شریف، جانشین خود آغاز کرد و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

چوهدری، با بیان این که خان به بیرون از سالن دادگاه به ماشین پلیس برده شد و هم‌اکنون در بازداشت نیروهای امنیتی است، این دستگیری را «آدم ربایی» توصیف و محکوم کرد.

کانال مستقل «جیو پاکستان»، تصاویری از خان و نیروهای امنیتی منتشر کرد که او را به سمت یک خودروی زرهی می‌بردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید