بن فرحان: همکاری سعودی و الجزایر به نفع ثبات منطقه است

وزیر خارجه سعودی بر تداوم همکاری و هماهنگی با الجزایر تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه سعودی همکاری بین پادشاهی عربی سعودی و الجزایر را به نفع امنیت و ثبات جهان عرب دانست.

وزیر امور خارجه سعودی سه‌شنبه 19 اردیبهشت پس از دیدار با عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری الجزایر در یک سخنرانی گفت: «همکاری‌های دوجانبه الجزایر و سعودی نه تنها به نفع دو کشور ما، بلکه به امنیت و ثبات جهان عرب و کل جامعه بین‌المللی خدمت می‌کند و ما به این همکاری و هماهنگی ادامه خواهیم داد».

سخنرانی فیصل بن فرحان از صفحه ریاست جمهوری الجزایر در «فیس‌بوک» پخش شد.

بن فرحان پس از دیدار با تبون، به توافق کامل سعودی و الجزایر درباره دیدگاه‌های دو کشور نسبت به مسائل جهان عرب اشاره کرد و گفت: «فرصت‌های زیادی برای تقویت مبادلات تجاری بین دو کشور وجود دارد».

خبرگزاری رسمی سعودی «واس» گزارش داد که عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری الجزایر امروز سه‌شنبه از فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی در کاخ ریاست جمهوری در الجزیره پایتخت این کشور پذیرایی کرد.

فیصل بن فرحان پیشتر در جریان سفر رسمی خود به الجزایر پایتخت الجزایر با احمد عطاف، وزیر امور خارجه الجزایر نیز دیدار کرده بود.

در این دیدار روابط مستحکم بین دو کشور و ملت برادر و راه‌های تقویت و توسعه آن در جهت دستیابی به منافع مشترک و نیز ابعاد تشدید هماهنگی‌های دوجانبه در بسیاری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفت.

دو کشور همچنین برای تقویت تلاش‌های مشترک در همه اموری که صلح و امنیت بین‌المللی را به دست می‌آورد، توافق کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید