بلینکن: در همکاری با سعودی برای برقراری آتش‌بس در سودان تلاش می‌کنیم

وزیر خارجه آمریکا: برای دست‌یابی به توافقی به‌منظور امدادرسانی بشردوستانه به مردم سودان همکاری می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده در همکاری با پادشاهی عربی سعودی از طریق گفت‌وگوهایی که به میزبانی ریاض در شهر جده برگزار شده برای دست‌یابی به توافقی به منظور ارائه کمک‌های بشردوستانه به سودان می‌کوشد.

به گزارش «العربیه» بلینکن سه‌شنبه نوزدهم اردیبهشت طی اظهارات خود درباره اوضاع سودان افزود که ایالات متحده از هدف خود برای بازگرداندن سودان به مسیر حاکمیت دمکراتیک غیر‌نظامی دست نخواهد کشید.

در چارچوب طرح‌ابتکار ریاض و واشینگتن گفت‌وگوهای میان نمایندگان ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع، طرف‌های نظامی متخاصم در سودان، شنبه در شهر جده سعودی آغاز شد.

به‌رغم این گفت‌وگوها و برقراری آتش‌بس شکننده اما درگیری‌ها میان طرفین نزاع در خارطوم، پایتخت و برخی دیگر از شهرهای سودان همچنان ادامه یافت.

از سویی و در واکنش به تحولات سودان فرحان حق، معاون سخنگوی سازمان ملل متحد سه‌شنبه اعلام کرد که مارتن گریفتس، مسئول کمک‌رسانی بشردوستانه سازمان ملل پیشنهاد داده که طرف‌های متخاصم در سودان طی بیانیه‌ای تعهدات خود مبنی بر تضمین عبور ایمن کاروان‌های امدادرسانی بشردوستانه را اعلام و به آن پایبند شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید