کمک بشردوستانه 100 میلیون دلاری سعودی به سودان

جامعه بین‌المللی نسبت به وضعیت فاجعه‌بار سودان به‌ویژه در خارطوم و دارفور هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در چارچوب تلاش‌های ریاض برای حمایت از مردم سودان، پادشاه سعودی و ولی‌عهد این کشور یک‌شنبه 17 اردیبهشت مبلغ 100 میلیون دلار به عنوان کمک بشردوستانه به مردم سودان اختصاص دادند.

پادشاه و ولی‌عهد سعودی از مرکز امدادرسانی ملک سلمان خواستند تا کمک‌های بشردوستانه به ارزش 100 میلیون دلار به مردم سودان ارائه دهد.

ملک سلمان پادشاه و محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی همچنین خواستار سازماندهی کمپین مردمی از طریق پلتفرم موسوم به «ساهم» برای کمک به مردم سودان و بهبود شرایط آنها شدند.

کمک پزشکی

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی، «واس» عبدالله بن عبدالعزیز الربیعه، رئیس مرکز امدادرسانی ملک سلمان تاکید کرد که کمک‌های ارائه‌شده، علاقمندی پادشاه و ولی‌عهد سعودی برای کمک به ملت برادر سودان و با هدف کمک به این کشور برای کاهش اثرات منفی بحران این کشور انجام می‌گیرد.

سودان از 15 آوریل شاهد جنگ بین ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع بوده است. این درگیری‌ها تاکنون به کشته‌شدن بیش از 550 نفر و زخمی‌شدن حدود 5000 غیرنظامی منجر شده است.

در همین حال جامعه بین‌المللی درباره وضعیت فاجعه‌بار این کشور به‌ویژه در خارطوم و دارفور هشدار داد.

منابع سازمان ملل می‌گویند اکثر بیمارستان‌های خارطوم و دارفور تعطیل شده و روند ارسال وسایل کمک‌رسانی و تجهیزات پزشکی متوقف شده است.

طبق این گزارش مواد غذایی و آب آشامیدنی کمیاب شده و خدمات‌رسانی از جمله برق و خدمات بانکی با مشکل مواجه شده است.

با ادامه بحران در سودان جامعه بین‌المللی نسبت به افزایش هرج و مرج در این کشور، بدتر شدن اوضاع به‌ویژه در بخش‌ بهداشت، گسترش بحران آوارگی و فرار غیرنظامیان به کشورهای همسایه هشدار داد.

سازمان ملل به نوبه خود از طرف‌های درگیر در سودان خواسته است تا فرصت خروج غیرنظامیان به مناطق امن، تسهیل تخلیه خارجی‌ها و باز کردن مسیرهای ارسال کمک‌های بشردوستانه به‌ویژه کمک‌های پزشکی را فراهم کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید