واشینگتن‌ پست: ایران در پوشش کمک‌‌های بشردوستانه برای سوریه تسلیحات فرستاده است

مطالب افشاشده از سوی «واشینگتن پست»، پرسش‌های مبرمی را درباره توانایی ایالات متحده و متحدانش در رهگیری تسلیحات ارسالی ایران ایجاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«واشینگتن پست» در گزارشی نوشت که منابع اطلاعاتی مدعی شدند، ایران در پوشش ارسال کمک‌ به سوریه در پی زلزله‌ ویرانگر فوریه گذشته در این کشور، تسلیحاتی را وارد سوریه کرده است.

بر اساس گزارش «واشینگتن پست»، این منابع خاطرنشان کردند که ایران از تسلیحات ارسالی به سوریه، برای حمله به پایگاه آمریکایی استفاده کرده است.

این روزنامه افزود که ایران، ارسال تسلیحات به سوریه در پوشش کمک‌ها را تکذیب کرده و این گزارش را نادرست می‌داند.

مطالب درزیافته که بر روی پلتفرم پیام‌رسان «دیسکورد» منتشر شد و به دست این روزنامه افتاد، پرسش‌های مبرمی را در مورد توانایی ایالات متحده و متحدانش در رهگیری تسلیحات ارسالی ایران ایجاد کرد.

این سند فوق محرمانه که قبلا فاش نشده بود، گزارش‌های قبلی درباره تلاش‌های ادعایی ایران برای مخفی‌کردن تجهیزات نظامی دفاعی در پوشش محموله‌های کمک به سوریه پس از فاجعه زلزله مرگبار اخیر را تقویت می‌کند.

یک مقام دفاعی آمریکا که نخواست نامش فاش شود، با خوداری از اظهارنظر درباره درستی این سند گفت که اقدامات ذکرشده در این سند با تلاش‌های قبلی سپاه پاسداران برای استفاده از کمک‌های بشردوستانه به مقصد عراق و سوریه به‌عنوان پوششی برای ارسال تسلیحات برای گروه‌های وابسته به سپاه، همخوانی دارد.

900 سرباز آمریکایی

به گفته مقامات آمریکایی، تهدیدات ناشی از گروه های نیابتی ایران در سوریه همچنان ادامه دارد، آنهم در حالی که نزدیک به 900 نیروی آمریکایی با نیروهای محلی برای ممانعت از ظهور دوباره گروه «داعش»، همکاری دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید