سعودی پل‌هایی هوایی و دریایی برای کمک‌رسانی به مردم سودان راه‌اندازی می‌کند

پادشاه و ولی‌عهد سعودی روز گذشته به مرکز امدادرسانی ملک سلمان دستور دادند تا کمک‌های بشردوستانه‌ای به ارزش 100 میلیون دلار به مردم سودان ارائه شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

عبدالله الربیعه، ناظر کل بر مرکز امدادرسانی ملک سلمان روز دوشنبه 18 اردیبهشت تاکید کرد که تدارک برای راه‌اندازی پل‌های هوایی و دریایی امدادرسانی به سودان در حال انجام است.

الربیعه در تماس با «العربیه» گفت: «امیدواریم فردا سه‌شنبه پل هوایی را راه‌اندازی کنیم، اما منتظر دریافت مجوزهای لازم از سازمان‌های داخلی و بین‌المللی هستیم تا کمک‌ها به نیازمندان برسد».

او گفت با دو طرف درگیری در سودان از طریق وزارت امور خارجه سعودی ارتباط برقرار شده است تا از ارسال سریع‌ترین کمک‌ها به نیازمندان اطمینان حاصل شود.
الربیعه همچنین از وجود برنامه‌ای برای حمایت از بخش بهداشت در خارطوم خبر داد.

علاوه بر این، ناظر کل بر مرکز امدادرسانی ملک سلمان با بیان اینکه 15 میلیون سودانی نیازمند حمایت‌های بشردوستانه هستند، از کمک‌کنندگان و تاجران خواست تا با مشارکت در روند امدادرسانی و کاهش درد و رنج سودانی‌ها مشارکت کنند.

کمک 100 میلیون دلاری

در چارچوب تلاش‌های ریاض برای حمایت از مردم سودان، پادشاه و ولی‌عهد سعودی روز گذشته از مرکز امدادرسانی ملک سلمان خواستند تا کمک‌های بشردوستانه‌ای به ارزش 100 میلیون دلار به مردم سودان ارائه شود.

ملک سلمان و محمد بن سلمان همچنین خواستار سازماندهی کمپینی مردمی از طریق پلتفرم موسوم به «ساهم» برای کمک‌رسانی انسان‌دوستانه به مردم سودان و بهبود شرایط آنها شدند.

کمک پزشکی

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی، «واس» عبدالله بن عبدالعزیز الربیعه، رئیس مرکز امدادرسانی ملک سلمان تاکید کرد که کمک‌های ارائه‌شده، علاقمندی پادشاه و ولی‌عهد سعودی برای کمک به ملت و کشور برادر سودان و با هدف کاستن از اثرات منفی بحران جاری در این کشور انجام می‌گیرد.

سودان از 15 آوریل شاهد جنگ بین ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع بوده است. این درگیری‌ها تاکنون به کشته‌شدن بیش از 550 نفر و زخمی‌شدن حدود 5000 غیرنظامی منجر شده است.

در همین حال جامعه بین‌المللی درباره وضعیت فاجعه‌بار این کشور به‌ویژه در خارطوم و دارفور هشدار داد.

منابع سازمان ملل می‌گویند اکثر بیمارستان‌های خارطوم و دارفور تعطیل شده و روند ارسال وسایل کمک‌رسانی و تجهیزات پزشکی متوقف شده است.

طبق این گزارش مواد غذایی و آب آشامیدنی کمیاب شده و خدمات‌رسانی از جمله برق و خدمات بانکی با مشکل مواجه شده است.

با ادامه بحران در سودان جامعه بین‌المللی نسبت به افزایش هرج و مرج در این کشور، بدتر شدن اوضاع به‌ویژه در بخش‌ بهداشت، گسترش بحران آوارگی و فرار غیرنظامیان به کشورهای همسایه هشدار داد.

سازمان ملل به نوبه خود از طرف‌های درگیر در سودان خواسته است تا فرصت خروج غیرنظامیان به مناطق امن، تسهیل تخلیه خارجی‌ها و باز کردن مسیرهای ارسال کمک‌های بشردوستانه به‌ویژه کمک‌های پزشکی را فراهم کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید