عراق خواستار کمک‌های بین‌المللی برای مقابله با خشک‌شدن رودخانه‌هایش شد

نخست‌وزیر عراق بیان کرد که دولتش درصدد اجرای پروژه‌های شیرین‌کردن آب دریا به منظور جبران کاهش بهره‌برداری از دو رودخانه اصلی کشور است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که بغداد به‌دنبال دریافت کمک‌های بین‌المللی فوری جهت مقابله با خشک‌شدن رودخانه‌های ‌دجله و فرات به‌دلیل تغییر شرایط آب و هوایی است.

السودانی تاکید کرد که نجات دو رودخانه دجله و فرات نیازمند مداخله فوری بین‌المللی است و افزود: «ما در این مرحله سخت به کمک و تلاش همه دوستان در کشورها و نهادهای بین‌المللی با هدف نجات این دو رودخانه تاریخی نیاز داریم.»

نخست‌وزیر عراق خاطرنشان کرد که دولت او بر اساس راهبرد آب و هوایی 2030 به‌دنبال کاهش استفاده از گازهای مضر، تشویق کشاورزان برای بکارگیری تکنولوژی‌های نوین آبیاری و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر است.

او‌ همچنین اظهار داشت که دولت عراق شورایی جهت تدوین «استراتژی امنیت آب» و حفاظت از منابع آبی کشور ایجاد کرده است.

نخست‌وزیر عراق بیان کرد که دولت درصدد اجرای پروژه‌های شیرین‌کردن آب دریا به منظور جبران کاهش بهره‌برداری از دو رودخانه اصلی کشور است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مارس گذشته اعلام کرد که آنکارا برای حل کاهش سطح آب رودخانه دجله در عراق، حجم آب بیشتری را در این رودخانه رها خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید