سفیر سعودی در آمریکا با رئيس و مدیرعامل شرکت هواپیماسازی بوئینگ دیدار کرد

ریما بنت بندر: در حالی که سعودی در مسیر برنامه چشم‌انداز 2030 توسعه خود گام برمی‌دارد، ما دوباره بر پیوند 80 ساله خود با ایالات متحده تأکید می‌کنیم و نقش شرکت‌های آمریکایی را در این مسیر حیاتی می‌دانیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهدخت ریما بنت بندر بن سلطان، سفیر پادشاهی عربی سعودی در واشینگتن جمعه، 15 اردیبهشت در حاشیه جشن قرارداد فروش شرکت هواپیماسازی بوئینگ و سعودی، با تعدادی از مقامات آمریکایی، دیوید کالهون، رئیس و مدیرعامل بوئینگ و شماری از مدیران ارشد این شرکت دیدار کرد.

به گزارش «العربیه»، سفیر ریاض در واشنگتن قرارداد 37 میلیارد دلاری فروش هواپیماهای بوئینگ «دریم لاینر» به سعودی را نشانگر آغاز «عصر جدیدی از تعامل» میان دو طرف ارزیابی کرد.

ارزش این قرارداد فروش هواپیماهای تجاری که اوایل سال جاری امضاء شد بالغ بر 37 میلیارد دلار است و به موجب آن سعودی 121 هواپیمای تجاری نوع بوئینگ 787 «دریم لاینر» مجهز به موتورهای جنرال الکتریک را خریداری می‌کند.

در این جشن، مقامات آمریکایی و سعودی در چارلستون در ایالت کارولینای جنوبی گردهم آمدند تا با تیم بوئینگ که سازنده هواپیمای بوئینگ 787 دریم لاینر است، ملاقات کنند.

شاهدخت ریما بنت بندر، سفیر سعودی در آمریکا، در این مراسم گفت: «تنها چند سال دیگر، هواپیماهای شما میلیون‌ها گردشگر را به پادشاهی (سعودی) می‌برند، بسیاری از آنها برای اولین بار، پیوندهای ویژه‌ای ایجاد و ملت‌ها و فرهنگ‌های ما را به هم نزدیک‌تر می‌کنند.»

به گفته کاخ سفید، اگر همه 121 هواپیما خریداری شوند، این قرارداد بیش از یک میلیون شغل را برای آمریکایی‌ها در 44 ایالت آمریکا پشتیبانی خواهد کرد.

شاهدخت ریما بنت بندر با تمجید از این قرارداد گفت: « این قرارداد، [پادشاهی عربی سعودی] را به یک مرکز لجستیک جهانی سوق می‌دهد و 200 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم سعودی و فرصت‌های بی‌شماری را در تجارت و گردشگری ایجاد می‌کند.»

شماری از هواپیماهای بوئینگ خریداری شده به شرکت هواپیمایی تازه تاسیس سعودی، «ریاض‌ایر» و همچنین خطوط هوایی پادشاهی عربی سعودی، «سعودیه» خواهد رفت.

سفیر سعودی در آمریکا همچنین در توییتی گفت: «این نقطه عطف نماد آینده درخشان همکاری ما و نشان‌دهنده دوران جدیدی از تعاملات است.»

او گفت: «در حالی که سعودی در مسیر برنامه چشم‌انداز 2030 توسعه خود گام برمی‌دارد، ما دوباره بر پیوند 80 ساله خود با ایالات متحده تأکید می‌کنیم و نقش شرکت‌های آمریکایی را در این مسیر حیاتی می‌دانیم.»

دیوید کالهون، رئیس و مدیرعامل بوئینگ، سناتور لیندسی گراهام، هنری مک مستر، فرماندار کارولینای جنوبی، تونی داگلاس، مدیرعامل ریاض‌ایر، مدیر‌عامل خطوط هوایی سعودی (سعودیه)، کاپیتان ابراهیم الکوشی، از جمله شرکت کنندگان در این مراسم بودند که روز جمعه برگزار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید