یونیسف: از آغاز درگیری‌ها در سودان 190 کودک کشته و 1700 نفر دیگر مجروح شدند

سازمان ملل متحد اعلام کرده است، بیم آن می‌رود که شمار پناهندگان هشت برابر شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کاترین راسل، مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد موسوم به «یونیسف»، با اشاره به گزارش‌هایی که از کشته‌شدن 190 کودک و مجروحیت 1700 فرد دیگر از آغاز درگیری‌ها در سودان خبر می‌دهد، تاکید کرد که وضعیت در این کشور به سمت فاجعه پیش می‌رود.

راسل در این اظهارات گفت، با توجه به بدتر شدن وضعیت برای کودکان سودانی، خشونت‌ها در این کشور، از جمله حمله به مراکز درمانی، مدارس و زیرساخت‌های آب و فاضلاب باید متوقف شد.

راسل همچنین تاکید کرد، یونیسف خواستار راهکار سیاسی طولانی‌مدت برای پایان‌دادن به بحران سودان است.

بر اساس برآورد سازمان غیردولتی «پروژه داد‌های رویداد و مکان درگیری‌های مسلحانه» موسوم به «ای ‌سی‌ ال‌ ای ‌دی‌»»، از میانه آوریل گذشته تاکنون، حدود 700 نفر در سودان کشته و هزاران نفر زخمی شده‌اند.

از هر پنج بیمارستان شهر خارطوم، تنها یکی از آن‌ها مشغول به فعالیت بوده و تقریبا هیچ خدمات بیمارستانی در ناحیه دارفور وجود ندارد.

درگیری بین ارتش سودان و نیروهای «پشتیبانی سریع» در این کشور، بیش از 335 هزار فرد را آواره کرده است. 115 هزار شخص دیگر به کشورهای همسایه پناهنده شده‌اند.

سازمان ملل متحد با انتشار این آمار اعلام کرده است، بیم آن می‌رود که شمار پناهندگان هشت برابر شود.

سازمان ملل همچنین تایید کرده است، تاکنون 50 هزار نفر از مرز زمینی سودان وارد مصر، 30 هزار نفر وارد چاد و 11 هزار نفر وارد خاک اتیوپی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید