تدارک کشورهای شورای همکاری برای رونمایی از ویزای مشترک خلیجی

عبدالله الصالح، معاون وزیر اقتصاد امارات متحده عربی: کل منطقه خلیج از این تحول و داشتن قوانین، سیاست‌ها و رویه‌های یکپارچه برای تسهیل رشد سود خواهد برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کشورهای شورای همکاری خلیج در حال بررسی طرح‌هایی برای رونمایی از ویزای منطقه‌ای مشترکی مشابه ویزای «شینگن» برای گردشگران خارجی هستند، تحولی که انتظار می‌رود رشد اقتصادی را در این منطقه عربی افزایش دهد.

به گزارش «العربیه»، فاطمه الصیرافی، وزیر گردشگری بحرین، روز پنج‌شنبه، 14 اردیبهشت در سخنرانی خود در همایش «بازار گردشگری عربی» (ATM) که در دبی برگزار شد، گفت:«کشورهای عضو این شورا در حال بررسی چگونگی ارائه ویزای واحد (خلیجی) هستند.»

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج شامل پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، کویت، بحرین، عمان و قطر هستند.

وزیر گردشگری بحرین در ادامه نیز گفت: «این ممکن است خیلی زود اتفاق بیفتد، زیرا اکنون می‌بینیم افرادی که در خارج از کشور به اروپا پرواز می‌کنند، معمولا وقت خود را به جای یک کشور در چندین کشور سپری می‌کنند. پس این می‌تواند برای همه ما ارزشمند باشد.»

فهد حمیدالدین، مدیرعامل سازمان گردشگری سعودی نیز گفت که اگر سیستم یکپارچه عرضه روادید پذیرفته شود، مسافران در آینده به احتمال زیاد به بازدید از چندین کشور تا یک کشور واحد، در یک منطقه روی خواهند آورد.

حمیدالدین گفت: «من معتقدم مسافران در آینده همیشه سفر به چندین ایستگاه، مسیر و منطقه را در نظر خواهند گرفت.»
همچنین عبدالله الصالح، معاون وزیر اقتصاد امارات متحده عربی گفت که کل منطقه خلیج از «داشتن قوانین، سیاست‌ها و رویه‌های یکپارچه برای تسهیل رشد سود خواهد برد.»

او با اشاره به رویکردهای کشورهای شورای همکاری خلیج افزود که این کشور معتقدند می‌توان با ارائه امکان بازدیدهای حداکثری تجربه خوبی را برای گردشگران به ویژه بازدید‌کنندگانی که از راه دور به این منطقه می‌آیند، فراهم ساخت‌.

به گفته الصالح، «گردشگران با بازدید نامحدود از چندین کشور، تسهیل سفرهای فرامرزی، داشتن یک بسته واحد برای بازدید از کشورهای مختلف در شورای همکاری خلیج، اوقات خوبی را سپری خواهند کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید