چهار فلسطینی در پی شلیک نیروهای اسرائیلی در کرانه غربی کشته شدند

سازمان امنیت داخلی اسرائیل در اطلاعیه‌ای ادعا کرد که افراد کشته‌شده توسط نیروهای اسرائیلی، در ماه آوریل گذشته یک شهروند زن بریتانیایی اسرائیلی و دخترش را در کرانه غربی ترور کرده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون رسمی فلسطین گزارش داد که سه شهروند فلسطینی پنج‌شنبه 14 اردیبهشت با شلیک مستقیم نیروهای اسرائیلی در بخش تاریخی شهر نابلس در کرانه غربی کشته شدند.

وزارت بهداشت فلسطین هم در اطلاعیه‌ای عنوان کرد که شماری از شهروندان در یورش نیروهای اسرائیلی به منطقه تاریخی شهر نابلس کشته شدند که به‌دلیل شلیک سنگین، چهره دو نفر از قربانیان به طور کامل آسیب دیده و هویت آنها قابل شناسایی نیست.

منابع اسرائیلی همچنین از کشته‌شدن یک دختر جوان فلسطینی به ظن حمله به سربازان اسرائیلی در جنوب شهر نابلس خبر دادند.

ارتش اسرائیل تصریح کرد که یک سرباز این کشور با ضربات چاقو در شهرک «حواره» در جنوب نابلس توسط این دختر جوان زخمی شده است.

این درگیری‌ها پس از آن انجام شد که سخنگوی ارتش اسرائیل از انجام عملیات توسط نیروهای ارتش در بخش تاریخی شهر نابلس خبر داده بود.

منابع محلی نیز گزارش دادند که این سه شهروند فلسطینی توسط «نیروهای ویژه» اسرائیلی کشته شدند.

شاهدان گفتند که متعاقب حضور نیروهای ویژه اسرائیلی در بخش تاریخی شهر نابلس با لباس محلی و درگیری آنها با قربانیان، ده‌ها خودروی زرهی ارتش اسرائیل وارد این شهر شدند.

این شاهدان همچنین از شنیده‌شدن صدای انفجارهای سنگین و تبادل آتش در منطقه «الیاسمینه» واقع در بخش تاریخی شهر نابلس خبر دادند.

از سویی، سازمان امنیت داخلی اسرائیل موسوم به «شین بت»، در اطلاعیه‌ای ادعا کرد که افراد کشته‌شده توسط نیروهای اسرائیلی، در ماه آوریل گذشته یک شهروند زن بریتانیایی اسرائیلی و دخترش را در کرانه غربی ترور کرده بودند.

طبق این اطلاعیه، شخص مسلح سومی درصدد کمک به دو فرد متهم فلسطینی بود که او نیز در جریان درگیری‌ها کشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید