کشتی سعودی حامل اتباع کشورها از جمله 91 شهروند آمریکایی از سودان به جده رسید

وزارت خارجه سعودی: مجموع تخلیه‌شدگان از سودان از زمان آغاز این روند، به حدود 5629 نفر از اتباع 102 کشور می‌رسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که سعودی به تلاش‌های خود به هدف تخلیه اتباع کشورها از سودان ادامه می‌دهد، کشتی پادشاه سعودی موسوم به «الریاض»، وابسته نیروی دریایی سلطنتی سعودی، که شماری از اتباع خارجی را از سودان تخلیه کرده به بندر جده رسید.

خبرنگار«العربیه»، سه‌شنبه 12 اردیبهشت اعلام کرد: «این کشتی حامل 220 سرنشین از 5 ملیت شامل 14 شهروند سعودی، حدود 91 شهروند آمریکایی، سه کانادایی و شهروندانی از کشور سودان جنوبی و یمن به شهر جده، «عروس دریای سرخ» رسید».

وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که کنسولگری این کشور در جده، بیش از 350 آمریکایی تخلیه شده از سودان را پذیرش کرده است.

کشتی ملک سلمان موسوم به «ابها» حامل41 شهروند سعودی و 171 شهروند از کشورهای افغانستان، فیلیپین، کومور، سریلانکا، اوکراین، ماداگاسکار، بریتانیا، سوریه و آمریکا، دوشنبه وارد پایگاه دریایی ملک فیصل در جده شده بود.

سعودی همچنین نسبت به تامین تمامی نیازهای اساسی اتباع کشورهای برادر و دوست در راستای تسهیل بازگشت آنها به میهن خود، اهتمامی جدی به کار بست.

بر اساس آنچه وزارت خارجه سعودی، سه‌شنبه در «توئیتر» اعلام کرد، مجموع تخلیه‌شدگان از سودان از زمان آغاز این روند، به حدود 5629 نفر از اتباع 102 کشور از جمله 239 شهروند سعودی می‌رسد.

این اقدامات در تداوم تلاش‌های ریاض و در راستای اجرای رهنمودهای مستقیم رهبری این پادشاهی برای تخلیه شهروندان سعودی و اتباع کشورهای برادر و دوست از جمهوری سودان به پادشاهی عربی سعودی صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید