صندوق بین‌المللی پول: اقتصاد سعودی سال گذشته بیشترین رشد را در «گروه 20» رقم زد

مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی در صندوق بین‌المللی پول به «العربیه»: بودجه سعودی، سال گذشته نخستین مازاد را در 13 سال گذشته ثبت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جهاد ازعور، مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی در صندوق بین‌المللی پول، با اشاره به اهمیت فزاینده نقش بخش خصوصی، تاکید کرد که رشد اقتصاد سعودی از حمایت از اقتصاد غیرنفتی سرچشمه می‌گیرد.

ازعور چهارشنبه 13 اردیبهشت در مصاحبه با «العربیه» با اشاره به این که اقتصاد سعودی سال گذشته بالاترین نرخ رشد را در میان کشورهای «گروه 20» به خود اختصاص داد که بیش از رشد پیش‌بینی شده بود، خاطرنشان کرد: «نکته جالب در تحقق این نرخ رشد، این است که این رشد از اجرای اصلاحات و اقدامات در راستای تنوع بخشیدن به اقتصاد، افزایش بهره‌وری و تنوع بخشیدن به منابع درآمدهای دولت نشأت گرفته است.

او در ادامه این مصاحبه افزود: «دولت سعودی متعهد شده است که از مازاد درآمد برای هزینه در پروژه‌های سرمایه‌گذاری و زیرساخت‌ها استفاده نکند و باید همواره از تحت کنترل بودن سطح هزینه‌ها و تأثیر آن بر نقدینگی و فعالیت اقتصادی، اطمینان حاصل کرد».

به گفته ازعور، بودجه سعودی، سال گذشته نخستین مازاد را در 13 سال گذشته ثبت کرد.

او تاکید کرد که تداوم تحول و تنوع اقتصادی، افتتاح بخش‌های جدید و اطمینان از ثمربخشی سرمایه‌گذاری‌ها برای بخش خصوصی، اموری ضروری هستند زیرا نقش بخش خصوصی پیشگامی در تکاپوی اقتصادی است.

به گفته مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول، منطقه خلیج‌ طی سال‌های گذشته شاهد اصلاحاتی بوده که به رشد بالای بخش‌های غیرنفتی کمک کرده و تورم را در سطح نسبتاً قابل قبولی، ثابت نگاه داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید