ارتش اسرائیل مواضعی را در نوار غزه بمباران کرد

گروه‌های فلسطینی طی چندین مرحله از غزه به سوی اسرائیل موشک‌ پرتاب کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تنش‌ها، ارتش اسرائیل شامگاه سه‌شنبه 12 اردیبهشت اعلام کرد حمله‌ای هوایی را علیه اهدافی در نوار غزه انجام داده است.

همزمان با آن شاهدان عینی از شنیده شدن صدای انفجارهای پی در پی همزمان با پرواز جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز باریکه غزه خبر دادند.

رسانه‌های فلسطینی نیز وقوع انفجارهای متعدد در مناطقی در نوار غزه بر اثر حملات هوایی اسرائیل را گزارش کردند.

خبرنگار «العربیه» گزارش داد که ارتش اسرائیل مواضعی در نوار غزه را با حملات پهپادی هدف قرار داده و در این راستا به حمله جدیدی شامل پرتاب چندین موشک از نوار غزه به سوی شهرک‌های اسرائیلی مجاور این باریکه اشاره کرد.

این در حالی است که خبرگزاری «شهاب» اعلام کرد که جت‌های جنگنده اسرائیلی حملاتی هوایی را علیه اطراف منطقه «السفینه» در شمال غرب نوار غزه انجام دادند.

به گفته این خبرگزاری جنگنده‌های اسرائیلی هدفی را در پیرامون منطقه السفینه برای سومین بار متوالی و هدفی دیگر در منطقه البیدر در غرب غزه و هدف دیگری را در جنوب غزه بمباران کردند.

تاکنون گزارش‌هایی درباره میزان خسارت‌های جانی یا مادی وارد آمده در نتیجه این حملات اسرائیل علیه نوار غزه، منتشر نشده است.

شایان ذکر است پیش از این و همزمان با آماده‌باش اسرائیل در پی جان‌باختن «خضر عدنان»، یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در اثر اعتصاب غذای 87 روزه او در زندانی در اسرائیل، بیش از 20 موشک توسط گروه‌های فلسطینی از نوار غزه به سوی اسرائیل پرتاب شده است.

همزمان با این حمله موشکی از غزه آژیرهای خطر در شهرک‌های اسرائیلی مجاور با این باریکه به صدا درآمده و در مقابل ارتش اسرائیل با انجام حملات تلافی‌جویانه‌ای با شلیک تانک‌ها پست‌های دیدبانی مرزی متعلق به گروه‌های فلسطینی را هدف قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید