یک کشته و 7 زخمی در حمله هوایی اسرائیل به شهر حلب سوریه

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند حمله جنگنده‌های ارتش اسرائیل، مواضع نیروهای وابسته به ایران، انبارهای اسلحه و باند پرواز فرودگاه حلب را هدف قرار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های رسمی سوریه، بامداد سه‌شنبه، 12 اردیبهشت اعلام کردند که سامانه دفاع هوایی این کشور به حمله هوایی اسرائیل به شهر حلب در شمال سوریه واکنش نشان داده و موفق به انهدام چندین موشک اسرائیلی شده است.

روزنامه «الوطن» سوریه هم به نقل از یک مقام نظامی این کشور از حمله موشکی ارتش اسرائیل به فرودگاه بین‌المللی حلب و چندین موضع دیگر در این شهر خبر داد.

Advertisement

این روزنامه گزارش داد که «در ساعت 23:35 شامگاه 11 اردیبهشت دشمن اسرائیلی از جنوب شرق شهر حلب، فرودگاه و چندین نقطه این شهر را مورد حمله موشکی قرار داد.»

منبع نظامی مذکور به روزنامه الوطن گفت که «حمله موشکی اسرائیل به کشته‌شدن یک نظامی و زخمی‌شدن 7 نفر دیگر از جمله دو غیرنظامی انجامید و باعث آسیب به تاسیسات فرودگاه حلب و توقف فعالیت آن شد.»

رسانه‌های اسرائیلی هم اعلام کردند که حمله جنگنده‌های ارتش اسرائیل، مواضع نیروهای وابسته به ایران، انبارهای اسلحه و باند پرواز فرودگاه حلب را هدف قرار داده است.

ارتش اسرائیل از مارس 2011 صدها حمله هوایی در سوریه انجام داده و اعلام کرده که هدف از این حملات ممانعت از وجود نیروهای نظامی و شبه‌نظامی ایرانی در خاک سوریه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم