ابوالغیط از بررسی بحران سوریه در نشست‌های آتی اتحادیه عرب خبر داد

وزرای خارجه اردن، سعودی، سوریه، عراق و مصر روز گذشته در پایتخت اردن نشستی با هدف بررسی تلاش‌ها جهت حل‌وفصل بحران سوریه برگزار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب ابراز امیدواری کرد که در نشست‌های آتی این اتحادیه بحران سوریه مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

دبیرخانه اتحادیه عرب، سه‌شنبه، 12 اردیبهشت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ابوالغیط طی تماس با ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن پس از نشست وزرای خارجه سعودی، سوریه، عراق، مصر و اردن پیرامون بحران سوریه در پایتخت اردن به تلاش‌های اتحادیه عرب اشاره کرده است.

جمال رشدی، سخنگوی دبیرکل اتحادیه عرب هم تصریح کرد، ابوالغیط با قدردانی از وزیر خارجه اردن جهت پیگیری کشورهای عربی درباره پرونده سوریه، تاکید کرد که اتحادیه عرب آماده همه گونه همکاری پیرامون مسئله سوریه است.

وزرای خارجه اردن، سعودی، سوریه، عراق و مصر روز گذشته در پایتخت اردن نشستی با هدف بررسی تلاش‌ها جهت حل‌وفصل بحران سوریه برگزار کردند. این نشست در ادامه نشست چندی پیش در سعودی برگزار شد.

وزرای خارجه این کشورها بر ایجاد تسهیلات لازم جهت بازگشت آوارگان سوری، خروج همه نیروهای خارجی متجاوز از سوریه، پایان‌دادن به فعالیت گروه‌های تروریستی، کاستن از تهدید بین‌المللی و منطقه‌ای گروه‌های تروریستی موجود در سوریه، و توقف مداخلات خارجی در این کشور موافقت کردند.

پیش از این نشست، نشستی دیگر در اواسط ماه آوریل گذشته در جده برگزار شد که ضمن تاکید بر حفظ حاکمیت و یکپارچگی سوریه، راه‌حل سیاسی را تنها راه‌حل ممکن برای بحران این کشور عنوان کرده بود.

در همین رابطه، وزارت خارجه سعودی در بیانیه‌ای پس از نشست جده، خواستار افزایش نقش کشورهای عربی در حل بحران سوریه شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید