دولت یمن: امیدواریم مداخله‌ ايران در منطقه پایان یابد

دولت یمن بار دیگر بر پایبندی خود به گزینه صلح و حمایت از تلاش‌های سازمان ملل متحد و کشورهای منطقه برای پایان دادن به جنگ و رسیدن به صلح پایدار بر اساس راه حل سیاسی مورد توافق همه طرف‌های سیاسی تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دولت قانونی یمن روز شنبه 27 اسفند بار دیگر ابراز امیدواری کرد که برقراری روابط میان پادشاهی عربی سعودی و ایران مرحله جدیدی از روابط میان کشورهای منطقه را رقم بزند و به مداخله تهران در امور کشورهای منطقه، نقش مخرب این کشور در یمن در حمایت حمایت قاچاق اسلحه و مواد مخدر به حوثی‌ها، پایان دهد.
شورای وزیران یمن در نشستی که در عدن پایتخت موقت برگزار کرد، با صدور بیانیه‌ای با اشاره به اعتقاد راسخ دولت این کشور به گفت‌وگو، اعلام کرد از هر رویکرد جدی و صمیمانه‌ای که حاکی از حسن نیت برای دستیابی به امنیت و ثبات در منطقه باشد، حمایت می‌کند.
شورای وزیران در این نشست بار دیگر بر ضرورت استفاده از ابزارهای دیپلماسی و وسایل مسالمت آمیز برای حل اختلافات و اصل عدم مداخله در امور داخلی کشورها تاکید کرد.

پایندی دولت یمن به گزینه صلح

معین عبدالملک، نخست وزیر دولت یمن در این نشست با اشاره به تحرکات بین‌المللی و منطقه‌ای در رابطه با پرونده یمن و پیشبرد تلاش‌ها برای راه حل سیاسی، شبه نظامیان حوثی را به کارشکنی و عدم تعامل مثبت در برخورد با این تلاش‌ها متهم کرد.
او افزود: «شبه نظامیان تروریست حوثی با گزینه‌های مثبتی که دولت یمن برای مقابله با تغییرات مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی انتخاب می‌کند، مخالفت و مقابله می‌کنند.»
معین عبدالملک بار دیگر بر تعهد دولت و شورای ریاستی یمن به گزینه صلح و حمایت از تلاش های سازمان ملل متحد و کشورهای منطقه‌ برای پایان دادن به جنگ و دستیابی به صلح پایدار بر اساس راه حل‌های سیاسی مورد توافق طرف‌های سیاسی یمنی تاکید کرد.
شورای وزیران یمن تاکید کرد: «دولت یمن با آنچه شبه نظامیان حوثی و حامیان آن در تهران مطرح می‌کنند، به صورت محتاطانه برخورد کرده و بدون تضمین برخورد جدی آنها با طرح‌های صلح وکنار گذاشتن ایده‌های فرقه‎گرایانه و پروژه خرابکارانه ایران در منطقه، هیچ امتیاز اضافی دیگر به آنها نخواهد داد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم