تاکید وزیر اطلاع‌رسانی سعودی بر اهمیت استفاده از رسانه‌ها برای ترویج گفتگو و رواداری

الدوسری خواستار اتخاذ موضع مشترک رسانه‌های کشورهای عربی برای مقابله با محتوای رسانه‌‌هایی شد که اصول و ارزش‌های عربی و اسلامی را نقض می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سلمان الدوسری، وزیر اطلاع‌رسانی سعودی چهارشنبه 24 اسفند بر اهمیت استفاده از رسانه‌ برای ترویج فرهنگ گفتگو، رواداری، همکاری و احترام به ارزش‌ها و فرهنگ‌ها به عنوان رویکردی برای تحقق پیشرفت ملت‌ها تاکید کرد.

به گزارش روزنامه «الشرق الاوسط»، الدوسری در نشست دفتر اجرایی وزرای اطلاع‌رسانی کشورهای عربی در شانزدهمین نشست خود در کویت، با اشاره بر اهمیت اتخاذ موضع واحد عربی برای مقابله با محتوای پخش شده از برخی رسانه‌های بین‌المللی که با موازین اسلامی و ارزش‌های جوامع عربی مخالف است، خواستار توسعه مکانیسم‌ اجرایی مشترک برای تبلور موضعی واحد جهت رد آن محتواها شد.

الدوسری همچنین خواستار پیگیری میزان پایبندی این پلت‌فرم‌ها به شرایط نشر در کشورهای عربی و اتخاذ اقدامات مشترک برای ناقضان آن شد.

وزیر اطلاع‌رسانی سعودی اظهار داشت که این نشست با هدف توسعه فعالیت‌های مشترک رسانه‌ای عربی برگزار می‌شود.

او افزود که این نشست، مهم‌ترین چالش‌های رسانه‌ای پیش روی کشورهای عربی را با توجه به توسعه بی‌سابقه‌ای که بخش رسانه در زمینه‌های مختلف شاهد آن است، مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

الدوسری همچنین بر تعهد وزارت اطلاع‌رسانی سعودی برای حمایت از این تلاش‌ها به منظور تحقق امیدها و آرزوهای رهبران و مردم کشور تاکید کرد.

سلمان الدوسری یکی از روشنفکران و نویسندگان سعودی بوده و به عنوان یک شخصیت‌ رسانه‌ای در این کشور مطرح است. او پیش از تصدی پست وزارت اطلاع‌رسانی در روزنامه «الشرق الاوسط» قلم فرسایی می‌کرد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی یکشنبه 14 اسفند با صدور حکمی سلطنتی، الدوسری را به عنوان وزیر اطلاع‌رسانی جدید پادشاهی عربی سعودی منصوب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید