اسد: از افزایش نیروهای روسیه در سوریه استقبال می‌کنم

رئیس جمهوری سوریه درباره احتمال دیدار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت که دیدار با اردوغان با خروج ترکیه از خاک کشورش مرتبط است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه پس از دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در مسکو تاکید کرد که از افزایش پایگاه‌ها و نیروهای روسیه در سوریه استقبال می‌کند.

اسد، پنجشنبه 25 اسفند در مصاحبه با خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت که افزایش تعداد پایگاه‌های روسیه در کشورش ممکن است در آینده «ضروری» باشد چرا که حضور نظامی روسیه با شرایط «توازن قدرت» در جهان مرتبط است.

او افزود: «حضور نظامی روسیه در هیچ کشوری نمی‌تواند بر اساس شرایطی موقتی مبتنی باشد. ما در مورد موازنه قوا در شرایط بین‌المللی صحبت می‌کنیم».

رئیس جمهوری سوریه ادامه داد: «قدرت‌های بزرگ امروزه نمی‌توانند فقط از داخل مرزهای خود ایفای نقش کنند بلکه آنها باید از بیرون مرزها، از طریق متحدان خود یا از طریق پایگاه‌های نظامی به ایفای نقش بپردازند».

دیدار با اردوغان

اسد درباره احتمال دیدار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه هم گفت: «دیدار با اردوغان با خروج ترکیه از خاک سوریه مرتبط است».

اسد روز سه‌شنبه گذشته در یک سفر رسمی وارد مسکو شد. او در این سفر با پوتین گفت‌وگو می‌کند.

روسیه از ماه‌های اول ناآرامی‌ها در سوریه در سال 2011، حضور نظامی گسترده‌ای در خاک این کشور داشت اما در سال 2016 به صورت علنی با هدف کمک به ارتش اسد علیه مخالفان سوری وارد جنگ شد.

مسکو به عنوان یکی از متحدان نزدیک بشار اسد به حساب می‌آید. روسیه با حملات هوایی به مناطق تحت کنترل مخالفان از رژیم سوریه حمایت کرد.

حمایت‌های تسلیحاتی، سیاسی و بین‌المللی روسیه از جمله وتوی قطعنامه‌‌های شورای امنیت به نفع رژیم سوریه، در نهایت باعث شد تا جریان جنگ به نفع اسد تغییر کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم