ارتش اسرائیل از کشتن مسلح مظنون‌ به ارتباط با حزب‌الله در شمال این کشور خبر‌ داد

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل: ارتش باید در سال‌های آینده برای رویدادی چند‌جبهه‌ای که ایران در آن شرکت خواهد کرد، آماده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارتش اسرائیل اعلام کرد که دوشنبه گذشته، فردی حامل کمربند انفجاری را کشته است و تحقیقات برای مشخص شدن ارتباط او با حزب‌الله لبنان، ادامه دارد.

اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش، چهارشنبه 24 اسفند در حساب کاربری خود در «توئیتر» اعلام کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد این فرد مسلح ظاهراً اوایل هفته جاری از خاک لبنان به اسرائیل رخنه کرده است.

به گفته ادرعی، این فرد مسلح، دوشنبه پس از انجام عملیات انفجار بمب در نزدیکی تقاطع مگیدو که به مصدومیت شدید یک شهروند اسرائیلی انجامید، یک خودرو را متوقف کرد و از راننده خواست به سمت شمال حرکت کند.

ادرعی افزود که نیروهای «شاباک» و پلیس در جریان عملیات پاک‌سازی و بستن جاده‌ها، این خودرو را در شهرک یعارا در شمال اسرائیل متوقف کرده و توانستند فرد مسلح را بکشند و جلوی اجرای عملیاتی دیگر را بگیرند.

سخنگوی ارتش اسرائیل خاطرنشان کرد که تحقیقات گسترده‌ای برای روشن‌کردن میزان دخالت حزب‌الله لبنان در این عملیات در حال انجام است.

هشدار رئیس ستاد ارتش اسرائیل درباره ایران

«هرتزی هالیوی» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل نیز چهارشنبه تاکید کرد که اقدامات حزب‌الله لبنان را به ویژه پس از حادثه امنیتی اخیر در مرز، زیر نظر دارد.

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل گفت: «ما وقتی به حزب‌الله نگاه می‌کنیم درمی‌یابیم که باید آماده باشیم.»

هالیوی در مورد ایران تاکید کرد که ارتش اسرائیل باید «در سال‌های آینده برای رویدادی چند‌جبهه‌ای که ایران در آن شرکت خواهد کرد، آماده باشد.»

این موضع هالیوی در پی «حادثه امنیتی» در مرز لبنان بود که اسرائیل خبر از آن داد ولی جزئیات آن را فاش نکرد. انتظار می‌رود جزئیات این حادثه، شامگاه چهارشنبه، اعلام شود.

در پس‌زمینه این حادثه امنیتی که به عنوان حادثه‌ای «غیرعادی» توصیف شد، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، ارزیابی‌های متعددی از وضعیت در مرز شمالی انجام داد.

اسرائیل، چهارشنبه از دستگیری 4 جوان در نزدیکی مرز لبنان خبر داد که 15 قبضه سلاح و 10 نارنجک با خود داشتند. در بازجوئی از آن‌ها روشن شد که این سلاح‌ها را از طریق تونل حزب‌الله کشیده‌شده از لبنان تا مرزهای اسرائیل، منتقل کردند.

مسئولان ذی‌ربط اسرائیلی خاطرنشان کردند که این تونل از مدتی قبل به منظور قاچاق سلاح و پول و چه‌بسا پیکارجویان، « فعال است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم