فرستاده آمریکا برای ازسرگیری روند صلح در یمن مجددا به منطقه سفر می‌کند

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که لیندرکینگ می‌کوشد همه طرف‌های یمنی را برای رسیدن به توافقی جدید و احیای روند سیاسی در این کشور با نظارت سازمان ملل متحد دعوت کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن برای احیای گفتگوهای دیپلماتیک جهت ازسرگیری روند متوقف‌شده صلح در یمن، به چند کشور منطقه سفر می‌کند.

وزارت خارجه آمریکا، شامگاه سه‌شنبه 23 اسفند در بیانیه‌ای اعلام کرد که لیندرکینگ دوشنبه «با هدف افزایش تلاش‌های ایالات متحده برای ادامه آتش‌بس ایجاد شده طی یکسال اخیر توسط سازمان ملل متحد در یمن»، به سعودی و عمان سفر کرده است.

بیانیه افزوده که این سفر در پی گفتگوی تلفنی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با هیثم بن طارق، سلطان عمان انجام می‌شود.

در ادامه بیانیه آمده است: «لیندرکینگ می‌کوشد همه طرف‌های یمنی را برای رسیدن به توافقی جدید و احیای روند سیاسی در این کشور با نظارت سازمان ملل متحد دعوت کند.»

وزارت خارجه آمریکا اشاره کرده که فرستاده ایالات متحده قرار است با نمایندگانی از سازمان ملل و دیگر شرکای بین‌المللی برای تقویت روند صلح در یمن دیدار و گفتگو کند.

او از طرف‌های کمک‌کننده خواهد خواست که سقف کمک‌های خود برای حل بدترین بحران انسانی در یمن را افزایش بدهند تا روند صلح برای مردم این کشور با تغییرات ملموسی در شرایط زندگی آنها همراه شود.

لیندرکینگ همچنین قرار است با طرف‌های یمنی درباره تخلیه نفتکش صافر برای جلوگیری از بحرانی زیست‌محیطی و اقتصادی گفتگو و مذاکره کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم