دادگستری لبنان بازداشت «ریاض سلامه»، رئیس بانک مرکزی این کشور را خواستار شد

جلسه بازجویی از ریاض سلامه به دلیل عدم حضور وی به فردا پنج‌شنبه موکول شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هلنا اسکندر، رئیس ستاد پرونده‌های وزارت دادگستری لبنان، چهارشنبه 24 اسفند خواست ریاض سلامه، رئیس بانک مرکزی لبنان و برادرش رجا و همچنین ماریان الحویک، دستیار سلامه بازداشت شوند.

خبرگزاری ملی لبنان اعلام کرد: «درخواست دستگیری رئیس بانک مرکزی به اتهام دست‌داشتن در ارتشاء، پولشویی، اختلاس، فرار مالیاتی، جعل و ثروت‌اندوزی نامشروع صادر شده است».

خبرگزاری لبنان به نقل خبرگزاری «العالم العربی» افزود که این حکم، بلوکه‌کردن حساب‌های بانکی و توقیف اموال غیرمنقول متهمان، همسران و فرزندان زیر سن قانونی آنها برای منع آنها از تصرف در این اموال به منظور حفظ حقوق کشور لبنان را شامل می‌شود.

به گفته دو منبع آگاه به «رویترز»، ریاض سلامه، پس از اعتراض وکیل مدافع او به تدابیر اجراشده، در جلسه تحقیق درباره اتهامات فساد، که توسط یک قاضی محلی با حضور بازرسان اروپایی برگزار شده بود، شرکت نکرد.

سلامه در لبنان و دست‌کم پنج کشور اروپایی به اتهام اختلاس اموال عمومی، تحت پیگرد قرار دارد. اتهاماتی علیه او در لبنان مطرح شده است و مقامات قضایی، جلسه بازجوئی را به پنج شنبه(فردا) موکول کردند.

سلامه ضمن رد این اتهامات، می‌گوید که این اتهامات بخشی از تلاش برای قربانی‌کردن او در ارتباط با بحران مالی در لبنان است.

سلامه طی هفته‌های گذشته اعلام کرده بود که تصمیم دارد با پایان دوره مدیریتش در ماه ژوئیه آینده، منصب خود را ترک کند.

رئیس بانک مرکزی لبنان اعلام کرد که از او جهت تصدی این سمت برای دوره‌ای جدید، دعوت نشده و او به اندازه کافی در سمت خود حضور داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید