دولت یمن از تغییر رویکرد ایران پس از توافق با سعودی ابراز امیدواری کرد

بیانیه دولت یمن اشاره کرده که از هرگونه رویکرد جدی و با حسن‌نیت با هدف تامین امنیت و ثبات منطقه پشتیبانی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خارجه یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که امیدوار است توافق سعودی و ایران به تغییر رویکرد تهران منجر شود.

دولت یمن، شامگاه جمعه 19 اسفند در این بیانیه بر گفتگو و حل‌و‌فصل اختلافات از طریق دیپلماسی تاکید و خواستار عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر شد.

Advertisement

در این بیانیه، دولت یمن اشاره کرده که از هرگونه رویکرد جدی و با حسن‌نیت با هدف تامین امنیت و ثبات منطقه پشتیبانی می‌کند.

این بیانیه افزوده است: «امید که توافق پادشاهی عربی سعودی و ایران آغاز مرحله جدیدی در روابط منطقه‌ای باشد و‌ به مداخله ایران در امور داخلی یمن پایان دهد. دولت یمن امیدوار است که توافق مذکور پیامد شرایط داخلی ایران و نتیجه فشارهای خارجی نباشد.»

دولت یمن
دولت یمن

بیانیه ادامه داده که «موضع حکومت یمن بر اساس ارزیابی رفتارها و سیاست‌ها خواهد بود و تا مشاهده تغییری عینی در رویکرد تخریبی ایران در یمن و منطقه، محتاطانه با نظام ایران رفتار خواهد کرد.»

ایران و سعودی پس از سال‌ها قطعی روابط، روز گذشته با برقراری مجدد روابط دیپلماتیک توافق کردند.

توافقنامه ازسرگیری روابط میان دو کشور با وساطت چین و طی گفتگوهای غیرعلنی به مدت چهار روز در پکن میان مقامات عالی سعودی و ایران امضا شد.

بیانیه سه جانبه مشترک میان سعودی، ایران و چین خواستار برقراری روابط و گشایش سفارتخانه‌ها طی دو ماه آینده شده است و دو طرف بر حاکمیت ملی کشورها و عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر توافق کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم