اسرائیل خواستار تشدید تحریم‌ها یا گزینه نظامی معتبر علیه ایران شد

وزیران خارجه آلمان و اسرائیل بر ضرورت ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ایلی کوهن، وزیر خارجه اسرائیل در سفر به برلین، طی دیدار با آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان خواستار در دستورکار قرار دادن رویکرد تشدید تحریم‌ها یا گزینه نظامی معتبر برای مقابله با تهدیدهای ایران شد.

به گزارش شبکه خبری «آی 24»، کوهن سه‌شنبه 9 اسفند درباره ایران گفت: «می‌توانیم به تحریم‌ها برگردیم یا یک گزینه نظامی معتبر داشته باشیم.»

ایلی کوهن در کنفرانسی خبری مشترک با همتای آلمانی خود با بیان این که ایران تمام تلاش‌های خود را برای دست‌یابی به تسلیحات اتمی به‌کار گرفته است بر ضرورت ممانعت از دست‌یابی تهران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

او همچنین گفت که در سفر رسمی خود به آلمان از دولت این کشور خواسته است تا برلین سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد و گزینه‌ نظامی را به عنوان راهکار بازدارنده معتبر برای مقابله با تهدیدهای رژیم جمهوری اسلامی روی میز نگه‌دارد.

کوهن ضمن ابراز مخالفت کشورش با جنگ در شرق اروپا، تهاجم نظامی روسیه علیه اوکراین را محکوم کرد.

وزیر خارجه اسرائیل همچنین با اشاره به تحولات داخلی کشورش، تاکید کرد که اسرائیل به روند شهرک‌سازی در کرانه باختری ادامه خواهد داد.

از سویی وزیر خارجه آلمان ضمن ابراز نگرانی از تخلفات فزاینده برنامه هسته‌ای ایران، بر ضرورت ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد. او در ادامه گفت هیچ توجیه مسالمت‌آمیزی برای غنی‌سازی 84 درصدی اورانیوم در ایران وجود ندارد. و پر اهمیت است که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید در ایران حضور میدانی داشته باشند.

بربوک در بخش دیگری از اظهارات خود گفت که ایران همچنان از طریق گروه‌های نیابتی خود به اقدامات بی‌ثبات کننده و اعمال تهدید در منطقه خاورمیانه ادامه می‌دهد.

او در این نشست خبری نیز بر خلاف رویه یک سال گذشته کشورهای اروپایی که تمرکز بر جنگ روسیه علیه اوکراین بوده، ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت استقلال دستگاه قضایی اسرائیل، گفت: «من انکار نمی‌کنم که ما در خارج از کشور نگران برخی از طرح‌های قانونی در اسرائیل هستیم.»

بربوک در ادامه اظهارات خود راه‌حل تشکیل دو کشور اسرائیلی و فلسطینی را بهترین راهکار دانسته و افزود که این طرح به سرعت پیاده نخواهد شد.

وزیر خارجه آلمان با بیان این‌‌که ادامه شهرک‌سازی اسرائیل کارشکنی در روند صلح است و به راه‌حل دو کشور کمک نمی‌کند، همچنین هشدار داد که بدون رسیدن به راه‌حل سیاسی از طریق مذاکرات، تنش‌ها در کرانه باختری پایان نخواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید