اتحادیه اروپا خواستار توقف تنش و خشونت در کرانه غربی شد

شهرها و اردوگاه‌های فلسطینی به‌ویژه در جنوب نابلس، جنوب جنین، اطراف قدس و در رام‌الله طی روزهای اخیر شاهد درگیری شدیدی میان نیروهای اسرائیلی و شهروندان فلسطینی بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اتحادیه اروپا، سه‌شنبه نهم اسفند در بیانیه‌ای ضمن ابزار نگرانی شدید از افزایش تنش و خشونت در سرزمین‌های فلسطینی، کشته‌شدن 3 اسرائیلی در کرانه غربی در روزهای یکشنبه و دوشنبه را به‌شدت محکوم کرد.

این بیانیه همچنین خشونت توسط شهرک‌نشینان اسرائیلی که به کشته‌شدن یک فلسطینی و زخمی‌شدن صدها نفر انجامید و باعث آتش‌زدن منازل و مکان‌های تجاری فلسطینیان شد را محکوم‌ کرد.

شهرها و اردوگاه‌های فلسطینی به‌ویژه در جنوب نابلس، جنوب جنین، اطراف قدس و در رام‌الله طی روزهای اخیر شاهد درگیری شدیدی میان نیروهای اسرائیلی و شهروندان فلسطینی بود.

وزارت بهداشت فلسطین هم امروز اعلام کرد، شهرک‌نشینان با حمله به یک آمبولانس که در حال انتقال یک دختربچه از منطقه زعتره در جنین به بخش اورژانس بیمارستان رام‌الله بود، با شکستن شیشه‌های این آمبولانس، مادر دختربچه را زخمی کردند.

در همین رابطه، دانشگاه «النجاح» و اداره آموزش و پرورش در جنوب نابلس در اطلاعیه‌هایی به‌دلیل حملات شهرک‌نشینان به فلسطینیان، کلاس‌های درس را برای امروز و فردا غیرحضوری اعلام کردند.

این در حالی است که اسرائیل به بهانه دستگیری مهاجمان حملات اخیر در اریحا و حواره، چهارمین گروهان نظامی ارتش خود را با هدف ایجاد کمربند امنیتی در اطراف شهرها و اردوگاه‌های فلسطینی به کرانه غربی ارسال کرده است.

در موج جدید خشونت‌ها، یک شهرک‌نشین اسرائیلی روز دوشنبه با شلیک گلوله در اریحا کشته شد.

ارتش اسرائیل پیشتر اعلام کرده بود، یک شهروند اسرائیلی در کرانه غربی در شهرکی نزدیک «بحر المیت» مورد حمله مسلحانه قرار گرفته است.

روزنامه اسرائیلی «هارتس» پس از آن گزارش داد که شهروند مذکور به علت شدت جراحات وارده، جان باخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید