وزیر شئون اسلامی سعودی با سراسقف وین پیرامون مقابله با نفرت‌پراکنی گفت‌وگو کردند

در این نشست طرفین بر تلاش جهت تقویت روند همکاری‌ها و ارتباط کارساز میان رهبران ادیان در مقابله با نفرت‌پراکنی و افکار افراط‌گرایانه و اهمیت گسترش تسامح و همزیستی، تاکید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبداللطیف آل الشیخ، وزیر شئون اسلامی، تبلیغ و ارشاد سعودی، یکشنبه 7 اسفند در دفتر خود با کاردینال کریستوف شونبرون، اسقف اعظم وین، که در حال بازدید از کشور پادشاهی عربی سعودی است، در مورد شماری از مسائل مورد توجه مشترک، گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین بر تلاش برای تقویت روند همکاری‌ها و ارتباط کارساز میان رهبران ادیان در مقابله با نفرت‌پراکنی و افکار افراط‌گرایانه و اهمیت گسترش تسامح و همزیستی، تاکید کردند.

آل الشیخ در این دیدار همچنین تلاش‌های سعودی به رهبری ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه و محمد بن سلمان، ولی‌عهد در جهت گسترش مبانی اسلام و اصلاح فهم گفتمان دینی بر اساس رویکرد اعتدال و گسترش تسامح را خاطرنشان کرد.

وزیر شئون اسلامی سعودی تاکید کرد که ریاض، الگویی را در حمایت از تلاش‌های بین‌المللی ارائه داده که خواستار گسترش ارزش‌های اصیل انسانی و فصل مشترک‌های میان ملت‌ها و همچنین گسترش صلح و دوستی در جهان از طریق حمایت از مجامع و همآیش‌های بین‌المللی در سطح داخلی و جهانی است.

کاردینال دکتر شونبرون نیز از تلاش‌های پادشاه و ولی‌عهد سعودی در گسترش صلح، محبت و عدالت قدردانی کرد و بر اهمیت اقدام مشترک میان رهبران ادیان به منظور تقویت فرهنگ گفت‌وگو و ایجاد پل‌های ارتباطی در جهت خدمت به نسل‌ها، تاکید ورزید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید