درخشش 4 بوکسور سعودی طی مسابقات بین‌المللی «حقیقت» در الدرعیه ریاض

اين رقابت‌ها در منطقه تاریخی «الدرعیه» در شهر ریاض برگزار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسابقات بین‌المللی بوکس که با عنوان «حقیقت» شامگاه یک‌شنبه 7 اسفند در چارچوب فعالیت‌های دومین دوره از بازی‌‌های «الدرعیه» در کشور سعودی برگزار شد، شاهد درخشش چهار بوکسور سعودی در این رویداد بود.

این رویداد بین‌المللی توسط وزارت ورزش و زیر نظر فدراسیون بوکس پادشاهی عربی سعودی و با همکاری یک کارتل سعودی فعال در زمینه سرگرمی برگزار شد.

زیاد المجرشی، بوکسور سعودی در راند سوم حریف خود فیلیپ وانسا را شکست داد و همچنین رغد النعیمی با «ناک‌اوت» کردن بربتشوال اوکیدا، به نخستین زن سعودی تبدیل شد که در یک مسابقه بین‌المللی بوکس به قهرمانی می‌رسد.

در همین راستا، سلمان حماده و زیاد المعیوف، دو نماینده کشور میزبان به‌ترتیب فیلیپ دیوا و رونالد مارتینز را شکست دادند و کمربند طلایی مسابقات را تصاحب کردند.

زیاد المجرشی پس از قهرمانی گفت: «بسیار خوشحالم. این نخستین قهرمانی من در یک رویداد بین‌المللی بود. از همه عوامل برگزار‌کننده تشکر می‌کنم. هدف بعدی من کسب عنوان قهرمانی آسیا است.»

بوکسور سعودی
بوکسور سعودی

از سوی دیگر، رغد النعیمی عنوان کرد: «افتخار می‌کنم که نماینده پادشاهی عربی سعودی در این مسابقات بین‌المللی بودم. از اینکه به‌عنوان نخستین زن سعودی که در یک تورنمنت بین‌المللی بوکس شرکت می‌کنم خرسند هستم. این قهرمانی را به تمام سعودی‌ها تقدیم می‌کنم.»

سلمان حماده نیز با اشاره به اینکه تلاش زیادی برای آماده‌سازی و آمادگی برای حضور در این رویداد جهانی انجام داده است، از کسب عنوان قهرمانی مسابقات بین‌المللی «حقیقت» ابراز خوشحالی کرد.

بازی‌های «الدرعیه» در دومین دوره خود به‌دنبال ارتقای موقعیت پادشاهی عربی سعودی به عنوان یک مقصد برای میزبانی رویدادها و مسابقات بین‌المللی است، به گونه‌ای که در چارچوب برنامه چشم‌‌انداز 2030 توسعه سعودی به رشد و تنوع‌بخشی به منابع اقتصاد ملی اين كشور کمک می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید