دو شهرک‌نشین اسرائیلی طی تیراندازی در نابلس کشته شدند

این حادثه با آغاز مذاکرات مقامات اسرائیلی و فلسطینی در شهر عقبه اردن در دریای سرخ، با هدف برقراری آرامش در سرزمین‌های فلسطینی پس از موج خشونت‌های اخیر همزمان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با آغاز مذاکرات مقامات اسرائیلی و فلسطینی در شهر عقبه اردن، با هدف برقراری آرامش در سرزمین‌های فلسطینی پس از موج خشونت‌های اخیر، حمله‌ای مسلحانه به دو شهرک‌نشین در شهر نابلس در کرانه باختری رود اردن انجام شد.

به گزارش خبرنگار«العربیه»، یکشنبه 7 اسفند، دو شهرک‌نشین در نتیجه تیراندازی به خودروی آنها در نزدیکی ایست بازرسی حواره در نابلس در شمال کرانه باختری، به‌شدت زخمی‌ و متعاقبا کشته شدند.

نیروهای امنیتی اسرائیل، شهر حواره را به منظور پیگرد عامل این حمله که تا این لحظه، هویتش ناشناس مانده، منطقه بسته اعلام کردند و دوربین‌های مداربسته فروشگاه‌های منطقه را نیز مصادره کردند.

این حادثه همزمان با آغاز مذاکرات مقامات اسرائیلی و فلسطینی در شهر عقبه اردن، با هدف بازگرداندن آرامش پس از تشدید خشونت‌ها میان دو طرف رخ داد. به گفته یک منبع رسمی، نگرانی فزاینده‌ای از تبدیل تنش‌ها به یک درگیری گسترده‌تر به‌وجود آمده بود.

ریاست‌ تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که هیئت این کشور در نشست عقبه، بر لزوم توقف اقدامات یک‌جانبه اسرائیل تاکید خواهد کرد.

برای نخستین‌بار پس از سال‌ها، مقامات ارشد امنیتی طرفین اسرائیلی و فلسطینی به همراه نمایندگانی از اردن و مصر، در این نشست غیرعلنی شرکت می‌کنند.

کشته‌شدن 11 فلسطینی

این حادثه چند روز پس از کشته‌شدن 11 فلسطینی از جمله یک پسر در چهارشنبه گذشته و زخمی‌شدن بیش از 80 نفر دیگر با گلوله‌های جنگی در عملیات ارتش اسرائیل در شهر نابلس در شمال کرانه باختری رخ داد.

خشونت میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها از زمانی افزایش یافت که اسرائیل حملات هوایی و یورش‌های امنیتی خود را به شهرها، شهرک‌ها و روستاهای کرانه باختری در پی سلسله حملات فلسطینیان در بهار گذشته تشدید کرد.

بر اساس آمار «آسوشیتدپرس»، تنش‌ها در سال جاری، تشدید شده و بیش از 60 فلسطینی در کرانه باختری و شرق قدس کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید