دولت یمن: تلاش حوثی‌ها برای تبدیل روند صلح به جنگ اقتصادی شکست خواهد خورد

رهبری و دولت یمن از کشور برادر پادشاهی عربی سعودی، بابت سپرده‌گذاری یک میلیارد دلاری در بانک مرکزی یمن قدردانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت یمن متعهد شد، تمامی اقدامات لازم در راستای سازماندهی و تسهیل ورود محصولات و کالاهای تجاری و کاهش هزینه حمل و نقل و بیمه در بنادر تحت کنترل خود را عملی سازد.

هیئت دولت یمن در جلسه شنبه 6 اسفند در عدن، پایتخت موقت بر عزم جدی خود برای اتخاذ گام‌های لازم برای مقابله با عملیات باج‌گیری یا اعمال فشار از سوی شبه‌نظامیان حوثی تروریستی بر بازرگانان تاکید کرد.

هیئت دولت یمن همچنین با اشاره به اقدامات یک‌جانبه شبه‌نظامیان نیابتی ایران، برای جلوگیری از ورود کالاهای تجاری به مناطق شمالی، متعهد شد که هرگونه اقدام آنها برای تبدیل مسیر صلح به یک جنگ اقتصادی با هدف تعمیق تراژدی انسانی مردم یمن را خنثی کند.

کابینه یمن لزوم اجرای رویکردها در عرصه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، شامل مصوبات سازمان ملل و محافل بین‌المللی مرتبط با ممنوعیت واردات و فروش نفت ایران را مورد تاکید قرار داد.

هیئت وزیران یمن همچنین از سعودی بابت سپرده گذاری یک میلیارد دلاری در بانک مرکزی یمن که در چارچوب تعهدات و تلاش‌های مستمر این کشور برای کمک به مردم یمن قدردانی کرد.

دولت یمن همچنین این اقدام سعودی را در راستای حمایت‌های بزرگوارانه و سخاوت‌مندانه ریاض از مردم یمن و گامی مهم در جهت حمایت از ثبات پول ملی، تقویت ذخایر بانک مرکزی و ایجاد ثبات اقتصادی یمن ارزیابی کرد.

در ادامه این نشست کابینه یمن، گزارش وزیر دفاع این کشور درباره تحولات میدانی و وضعیت نظامی در جبهه‌های نبرد با شبه‌نظامیان حوثی تروریستی و ارتقای آمادگی‌ها برای مقابله با هرگونه تنش‌آفرینی حوثی‌ها بررسی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید