کشته‌شدن دو عضو القاعده در شمال سوریه توسط حمله هوایی نیروهای ائتلاف

دیدبان حقوق بشر سوریه اشاره کرد که دو شخص کشته‌شده، عضو گروه «حراس الدین» هستند که پیشتر از گروه «تحریر الشام» منشق شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش دادند دو عضو یک گروه مرتبط با القاعده توسط یک حمله پهپادی که احتمالا توسط نیروهای ائتلاف بین‌المللی انجام شده، در شمال غرب سوریه کشته شدند.

این دو نفر، جمعه پنجم اسفند در نزدیکی روستای «قاح» نزدیک مرز ترکیه مورد هدف قرار گرفتند.

ارتش آمریکا واکنشی در این باره نشان نداده است. این عملیات پهپادی جدیدترین حمله به افراد و گروه‌های وابسته به القاعده در شمال غرب سوریه است.

نیروهای دفاع شهری سوریه معروف به «کلاه سفیدها» نیز اعلام کرد، آتش‌سوزی حاصل از یک حمله پهپادی را خاموش کرده و طی آن دو جسد ناشناس نیز پیدا شده‌اند.

دیدبان اشاره کرد که دو شخص کشته‌شده، عضو گروه «حراس الدین» هستند که پیشتر از گروه «تحریر الشام»، بزرگترین گروه مسلح در استان ادلب منشق شده بود.

دیدبان همچنین اعلام کرد که یکی از کشته‌شدگان، تابعیت عراقی داشته است.

پیش از این، ابوحمزه الیمنی، از اعضای سرشناس «حراس الدین» در ماه ژوئن سال گذشته در یک حمله پهپادی توسط نیروهای ائتلاف بین‌المللی در ادلب کشته شد.

نیروهای آمریکایی همچنین در سال 2017 در یک حمله هوایی‌ «ابوخیر المصری»، دستیار پیشین اسامه بن لادن و نفر دوم گروه القاعده در سوریه را مورد هدف قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید