وزیر اطلاعات اسرائیل خواستار افزایش تحریم‌ها علیه ایران شد

به گفته گاملیل، جمهوری اسلامی برای سرکوب معترضان از «سرکوب خشونت‌آمیز» استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گیلا گاملیل، وزیر اطلاعات اسرائیل در اظهاراتی تنها راه جلوگیری از سرکوب معترضان در ایران و ممانعت از دستیابی جمهوری اسلامی به تسلیحات هسته‌ای را اعمال تحریم‌های سنگین علیه این کشور دانست.

گاملیل، چهارشنبه 3 اسفند، در نشست «رهبران زن» که در تل‌آویو برگزار شد، از آمریکا و کشورهای اروپایی خواست تا تحریم‌های گسترده‌ جدیدی را علیه جمهوری اسلامی اعمال کنند.

او برنامه هسته‌ای ایران را بزرگترین تهدید علیه اسرائیل و منطقه دانست و تصریح کرد: «تحریم‌ها تنها مانع دستیابی جمهوری اسلامی به بمب اتمی نمی‌شوند، بلکه می‌توانند مانع سرکوب وحشیانه معترضان در ایران نیز شوند.»

وزیر اطلاعات اسرائیل تصریح کرد: «موج اخیر اعتراضات در ایران از شش ماه پیش ادامه دارد.»

به گفته گاملیل، جمهوری اسلامی برای سرکوب معترضان از «سرکوب خشونت‌آمیز» استفاده می‌کند و «جهان نمی‌تواند در برابر سرکوب ساده‌ترین حقوق انسانی خاموش بماند.»

الی کوهن، وزیر خارجه اسرائیل در اظهاراتی پیش‌بینی کرده است که کشورهای غربی پیش از برگزاری هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر سال جاری، تحریم‌های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی اعمال خواهند کرد.

کوهن در گفت‌وگویی با شبکه خبری «آی24 نیوز» گفت: «به‌ نظر من، آمریکا و اروپا دیگر نمی‌توانند در کنار جمهوری اسلامی بایستند. زیرا [جمهوری اسلامی] به غنی‌سازی 90 درصدی اورانیوم بسیار نزدیک شده است.»

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیشتر تایید کرده بود که بازرسان این نهادِ وابسته به سازمان ملل، ذرات اورانیوم با غنای 84 درصد را در ایران کشف کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید