واشینگتن: نگران افزایش سطح تنش در اسرائیل و کرانه باختری هستیم

آنتونیو گوترش گفت به دلیل متوقف شدن روند صلح تنش‌ها به اوج خود رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد که ایالات متحده عمیقا نگران افزایش سطح خشونت در اسرائیل و کرانه باختری است.

این وزارتخانه در بیانیه خود اعلام کرد از اینکه حمله نیروهای اسرائیلی به کرانه باختری احتمالا باعث توقف تلاش‌ها برای بازگرداندن آرامش به منطقه خواهد شد، نگران است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که واشینگتن نگرانی‌های امنیتی اسرائیل را درک می‌کند، اما عمیقا نگران تعداد زیاد خسارات و قربانیان غیرنظامی است.

نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد نیز در مصاحبه با «العربیه» با بیان اینکه وزرای دولت نتانیاهو به دنبال منفجر کردن اوضاع در کرانه باختری هستند، خاطرنشان کرد که این هیئت از سازمان ملل خواسته است تا از مردم فلسطین محافظت کند.

پیش از این وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در حمله نظامیان اسرائیلی به شهر نابلس در کرانه باختری، 11 نفر کشته و بیش از 100 نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، حکومت خودگردان فلسطین «تجاوز اسرائیل» به نابلس را محکوم کرده و تل‌‌آویو را مسئول این تشدید تنش‌های خطرناک دانست».

حسین الشیخ، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین، عملیات اسرائیل در نابلس را یک «قتل عام» توصیف کرد و از جامعه جهانی خواست تا برای محافظت از مردم فلسطین فورا مداخله کند.

هشدار گوترش

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در نیویورک هشدار داد که به دلیل متوقف شدن روند صلح تنش‌ها به اوج خود رسیده است به طوری که وضعیت کنونی در اراضی اشغالی فلسطین به بی ثبات‌ترین وضعیت طی سال‌های اخیر رسیده‌اند.

او تاکید کرد: «اولویت فوری ما باید جلوگیری از تشدید تنش بیشتر و بازگرداندن آرامش باشد.»

وزارت بهداشت فلسطین روز گذشته اسامی قربانیان که بین 16 تا 72 سال سن داشتند، از جمله غیرنظامیان را اعلام کرد.

این وزارتخانه تاکید کرد که تعداد مجروحان به 102 نفر رسیده که دست‌کم حال 6 تن از آنها وخیم گزارش شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید