حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه

حمله اسرائیل به غزه همزمان با تجدید تنش‌ در شهر نابلس که به کشته‌شدن 11 فلسطینی و زخمی‌شدن بیش از 80 تن دیگر به دست نیروهای اسرائیلی منجر شد، صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، پنج‌شنبه 4 اسفند، از حملات اسرائیل به مواضع گروه‌های فلسطینی در نوار غزه خبر داد.

ارتش اسرائیل گفته است که این حملات را در واکنش به شلیک موشکی نوار غزه به خاک این کشور انجام داده است.

طبق این گزارش، جنگنده‌های اسرائیلی سایت نظامی «بدر» متعلق به گردان‌های «القسام»، شاخه نظامی حماس، در نزدیکی اردوگاه فلسطینی «الشاطی» در شمال غرب غزه و منطقه دیگری در مرکز نوار غزه را هدف قرار دادند.

به گفته شاهدان عینی در نوار غزه، پیش از حمله هوایی اسرائیل، سحرگاه امروز چندین موشک از غزه به سمت شهرک‌های یهودی نشین در جنوب اسرائیل شلیک شد.

بنا به گفته شاهدان، حدود 8 راکت از غزه به سمت خاک اسرائیل شلیک شد. اما ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که 6 موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شد که 5 فروند از آنها توسط سامانه پدافند هوایی گنبد آهنین رهگیری و منهدم شد و یکی از آنها در منطقه خالی از سکنه فرود آمد.

منابع پزشکی اسرائیل نیز تاکید کرد که حملات موشکی ساعت 4 بامداد پنج‌شنبه از نوار غزه به دو شهرک عسقلان و سدیروت هیچ‌گونه آسیب یا خسارتی در بر نداشته است.

تنش‌ها بین اسرائیل و فلسطینی‌ها روز گذشته با آغاز عملیات ارتش اسرائیل در شهر نابلس در کرانه باختری که به کشته‌شدن 11 فلسطینی و زخمی‌شدن بیش از 80 نفر دیگر منجر شد، شدت گرفت.

تهاجم روز گذشته اسرائیل به نابلس مرگبارترین حمله نظامی این کشور به کرانه باختری اشغالی از سال 2005 تاکنون به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، حکومت خودگردان فلسطین «تجاوز اسرائیل» به شهر نابلس را محکوم کرد و تل‌آویو را مسئول تشدید این تنش‌های خطرناک دانست».

حسین آل الشیخ، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین، عملیات اسرائیل در نابلس را یک «قتل عام» توصیف کرد و از جامعه جهانی خواست تا فورا مداخله کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید