یونیسف: 8 میلیون کودک در پی زلزله ترکیه و سوریه در معرض خطر قرار گرفتند

این زلزله بیش از 41 هزار کشته در ترکیه برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد الهواری، نماینده منطقه‌ای صندوق کودکان سازمان ملل‌متحد (یونیسف) اعلام کرد که حدود 2.5 میلیون کودک در سوریه و 4.5 میلیون کودک در ترکیه در پی وقوع زلزله ویرانگر در معرض خطر قرار گرفتند.

الهواری در گفت‌و‌گو با شبکه «القاهره الاخباریه» گفت که «خانواده این کودکان با شرایط سخت ناشی از بلایای طبیعی مواجه هستند، آنها خانه‌های خود را از دست داده‌اند و به آب آشامیدنی دسترسی ندارند و در معرض خطر ابتلا به وبا نیز قرار دارند.»

نماینده منطقه‌ای یونیسف، با اشاره به اینکه مجموعه کودکان در معرض خطر تقریبا 8 میلیون کودک است گفت که تعداد این کودکان در شمال سوریه حدودا 2.5 میلیون نفر و در جنوب ترکیه بیش از 4.5 میلیون کودک رسیده است.

به گفته الهواری، وظیفه اصلی تیم‌هایی امدادی سازمان ملل متحد که در حال حاضر در شمال سوریه و جنوب ترکیه حضور دارند، ارزیابی وضعیت و شناسایی دقیق‌تر خطرات احتمالی که ممکن است کودکان با آن مواجه شوند است تا دید کامل‌تر و شفاف‌تری را در اختیار سازمان‌های بین‌المللی قرار دهند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی 7.8 ریشتر روز دوشنبه 6 فوریه در جنوب ترکیه و شمال سوریه به وقوع پیوست.

این زلزله بیش از 41 هزار کشته در ترکیه برجای گذاشت.

به گفته وزارت بهداشت سوریه، تعداد کشته‌شدگان زلزله در مناطق تحت کنترل رژیم بشار اسد در سوریه نیز به بیش از 3.5 هزار نفر و تعداد مجروحان بیش از 7.3 هزار نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید