شمار قربانیان زلزله در ترکیه به 41 هزار نفر رسید

وزیر خارجه آمریکا با نمایندگان «کلاه سفیدها»ی سوریه در ترکیه دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان مدیریت فوریت‌های اضطراری ترکیه «آفاد»، شامگاه دوشنبه 1 اسفند اعلام کرد که شمار قربانیان زمین‌لرزه اخیر این کشور به 41020 نفر رسیده است.

در بیانیه این سازمان آمده است: «تعداد قربانیان در 10 استان ترکیه به 41020 نفر رسیده و عملیات جستجو و نجات همچنان ادامه دارد.»

سازمان فوریت‌های اضطراری ترکیه روز گذشته اعلام کرد که عملیات جستجو و نجات در بیشتر مناطق آسیب پایان یافته است.

در همین حال آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در دیدار از مناطق آسیب دیده ترکیه اعلام کرد، ایالات متحده 100 میلیون دلار کمک به سازمان‌های غیردولتی فعال در ترکیه و سوریه اختصاص خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: «کمک‌های بشردوستانه که آمریکا برای حمایت از زلزله‌زدگان اختصاص داده است، 185 میلیون دلار خواهد بود».

بلینکن گفت که این اموال به طور خاص برای کمک به سازمان‌های غیردولتی فعال در ترکیه و سوریه ارسال خواهد شد.

وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه با بالگرد یکی از ایالت‌های ترکیه که بیشترین آسیب‌ها‌ را از زمین‌لرزه دیده است را بررسی کرد.

بلینکن پس از بازدید خود از این مناطق گفت: «وقتی میزان آسیب، تعداد ساختمان‌ها، آپارتمان‌ها، خانه‌هایی که ویران شده‌اند را ببینید، متوجه می‌شوید که بازسازی آن به تلاش زیادی نیاز دارد».

او در توییتر خود نوشت که در جریان سفر به ترکیه با نمایندگان سازمان دفاع مدنی سوریه (کلاه سفیدها) دیدار کرده است.

بلینکن افزود، واشینگتن به حمایت از «کلاه سفیدها» و سایر سازمان‌هایی که برای مقابله با عواقب زلزله ویرانگر کمک می‌کنند، افتخار می‌کند.

از سوی دیگر «کلاه سفیدها» تأکید کردند که نمایندگان این سازمان بشردوستانه با بلینکن دیدار کرده و درباره عملکرد خود در برابر زلزله در شمال غرب سوریه، وضعیت انسانی، راه‌های حمایت از غیرنظامیان آسیب دیده و مکانیسم‌های دستیابی به بهبودی زودهنگام در این مناطق گفت‌وگو کردند.

این سازمان بشردوستانه در حساب توییتری خود اعلام کرد که فاروق حبیب، معاون رئیس «کلاه سفیدها» در دیدار با بلینکن با اشاره به اهمیت حمایت‌های مستقیم که به منظور بهبودی زودهنگام و توانبخشی جوامع آسیب دیده انجام می‌گیرد، از فوریت خدمات ارائه شده توسط «کلاه سفیدها»، قدردانی می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size