حمله «داعش» به مرکز سوریه و کشته‌شدن 68 نفر در استان حمص

نیروهای داعش در ابتدای هفته گذشته 75 کارگر در منطقه تدمر از توابع استان حمص را در حین برداشت قارچ خوراکی ربودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه تروریستی «داعش» در حمله جدید خود به جنوب شرقی شهر «السخنه» در استان حمص 68 تن را به قتل رساند.

رسانه‌های دولتی سوریه، شامگاه جمعه 28 بهمن، بدون اشاره به زمان این حمله خبر دادند، کشته‌شدگان در حال برداشت قارچ خوراکی بودند که مورد حمله داعش قرار گرفتند.

«دیدبان حقوق بشر سوریه» نیز گزارش داد، این افراد مسلح روز جمعه در حالی‌که سوار بر موتورسیکلت بودند، به شهروندان سوری که در منطقه «الضبیات» مشغول برداشت قارچ بودند، حمله کرده و 68 تن از آن‌ها را به قتل رساندند.

دیدبان حقوق بشر سوریه افزوده است، 7 نیروی دولتی از جمله یک افسر نیز در این حمله کشته شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای داعش در ابتدای هفته گذشته، 75 کارگر در منطقه «تدمر» از توابع استان حمص را در حین برداشت قارچ خوراکی ربودند. این گروه تروریستی 25 نفر از آن‌ها را آزاد کرد.

سوءاستفاده از بحران زلزله

پس از اعلام نابودی این گروه تروریستی در سال 2019، نیروهای باقی‌مانده از داعش در مناطق کوهستانی صحرای سوریه مستقر شدند. این صحرا منطقه وسیعی میان دو استان حمص در مرکز سوریه و استان دیرالزور در شرق این کشور را شامل می‌شود.

نیروهای داعش در روزهای گذشته با سوءاستفاده از زلزله اخیر این کشور، حملات خود را علیه شهروندان سوری افزایش داده‌اند. این گروه یک‌شنبه 23 بهمن نیز در حمله‌ای دیگر 11 تن را به قتل رساند. از این بین 10 نفر از آن‌ها غیرنظامی بوده‌اند.

در فصل برداشت قارچ، غیرنظامیان سوری اغلب با خطر مین‌های کاشته‌شده توسط داعش در مناطق وسیع بیابانی که پیشتر زیر کنترل این گروه بود، مواجه می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید