رشاد العلیمی: بدون تحت فشار گذاشتن ایران و حوثی‌ها صلح در یمن برقرار نمی‌شود

سفرای آمریکا، بریتانیا و فرانسه در صنعا، حملات حوثی‌ها به زیرساخت‌های یمن و اقدامات این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران که به اقتصاد ضربه می‌زند و به وخیم‌تر شدن اوضاع انسانی در یمن دامن می‌زند را محکوم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس شورای رهبری ریاست یمن با اشاره با کارشکنی‌ها در روند آتش‌بس و تلاش‌های صلح یمن، اعلام کرد مادامی که ایران و شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت تهران تحت فشار گذاشته نشوند صلح در یمن برقرار نخواهد شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری یمن، رشاد العلیمی، رئیس شورای رهبری ریاست یمن پنج‌شنبه 27 بهمن در گفت‌وگو با جوزپ بورل، نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل ضمن اشاره به دشواری‌های دست‌یابی به صلح پایدار در یمن تاکید کرد که بدون اعمال فشار بر ایران و شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت تهران و بدون از میان بردن رویکرد خصمانه‌ رژیم جمهوری اسلامی علیه همسایگان و ستیز آن علیه ادیان و حقوق بشر و کرامت انسانی، برقراری صلح در یمن امکان‌پذیر نخواهد بود.

العلیمی در این دیدار همچنین به بررسی آخرین تحولات محلی و پیگیری‌های مصرانه اروپایی برای کاستن از درد و رنج انسانی مردم یمن و حمایت از خواسته‌های آن در بازپس‌گیری موسسات و نهادهای حکومتی و برقراری صلح و ثبات و توسعه در این کشور پرداخت.

جوزپ بورل ضمن استقبال از رئیس شورای رهبری ریاست یمن و هیئت همراه وی در سفر به بروکسل بر اهمیت این دیدار در تقویت همکاری و هماهنگی مواضع دوجانبه در تمام سطوح تاکید کرد.

در این راستا سفرای ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و فرانسه در یمن حملات حوثی‌ها به زیرساخت‌های یمن و اقدامات این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران که به اقتصاد ضربه می‌زند و موجب وخیم‌تر شدن اوضاع انسانی در یمن شده است را محکوم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید