حسن‌ نصرالله آمریکا را به گسترش هرج و مرج در منطقه تهدید کرد

دبیرکل حزب‌الله: هشدار می‌دهم درباره هرگونه تعللی در زمینه استخراج نفت، و باید به آمریکایی‌ها ابلاغ شود که از این مساله اجتناب کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حسن نصرالله، دبیرکل گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان ضمن اشاره به احتمال تنش‌آفرینی دولت اسرائیل به رهبری بنیامین نتانیاهو در کل منطقه، او نیز از طرف خود ایالات متحده آمریکا را به گسترش هرج و مرج در منطقه تهدید کرد.

نصرالله پنج‌شنبه 27 بهمن در یک سخنرانی که از سوی رسانه‌های وابسته به حزب‌الله لبنان منتشر شده، خطاب به مقامات آمریکایی گفت:«اگر آمریکا برای آشوب در لبنان طرح‌ریزی کرده، بداند که ضرر خواهد کرد و در انتظار هرج و مرج در کل منطقه باشد.. سلاح‌های خود را به سوی بازو و دست‌پرورده شما اسرائیل که برای‌تان درد در پی خواهد داشت نشانه خواهیم گرفت».

او افزود که حزب‌الله هرگز اجازه تعلل در استخراج نفت از آب‌های لبنان را نخواهد داد.

دبیرکل حزب‌الله همچنین گفت: «هشدار می‌دهم درباره هرگونه تعلل در زمینه استخراج نفت، و باید به آمریکایی‌ها ابلاغ شود که از این مساله اجتناب کنند».
شایان ذکر است که رهبر این گروه شبه‌نظامی لبنانی در اواخر اکتبر سال 2022 گفته بود که نیروهای شبه‌نظامی تحت امر او به توافقات به‌عمل آمده میان دولت لبنان و به‌ویژه توافق اخیر امضا شده با اسرائیل، پایبند خواهند ماند.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان این‌که نیازی به استفاده از زبان اتهام‌زنی به خیانت نیست گفت که حزب‌الله خود در پشت‌پرده به نتیجه رسیدن توافق تعیین مرزهای دریایی با اسرائیل قرار داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید