نگرانی سازمان جهانی بهداشت نسبت به اوضاع زلزله‌زدگان در شمال غرب سوریه

بشار اسد روز دوشنبه مجوز بازگشایی دو گذرگاه مرزی دیگر به شمال غرب سوریه را صادر کرد، اقدامی که دیدبان حقوق بشر آن را «خیلی دیر» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه اعلام کرد درباره اوضاع بهداشتی و روند امدادرسانی پس از زلزله شدید در مناطق شمال غرب سوریه که تحت کنترل مخالفان مسلح سوری است، بسیار نگران است.

مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت در یک نشست خبری در ژنو گفت: «واضح است که منطقه شمال غرب سوریه در حال حاضر نگران‌کننده است».

او با اشاره به کمبود امدادرسانی در این مناطق گفت: «تأثیر زلزله بر مناطق تحت کنترل دولت سوریه بسیار زیاد است، اما خدمات وجود دارد و می‌توان به این افراد آسیب‌دیده دسترسی پیدا کرد. اینجا باید به یاد داشته باشیم که در سوریه بیش از ده سال جنگ است و سیستم بهداشتی در آن کشور فوق العاده شکننده است».

در همین حال تدروس ادهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، روز چهارشنبه گفت که مقامات ارشد این سازمان در جریان سفر به دمشق پس از زلزله روز دوشنبه گذشته از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه خواستند تا گذرگاه‌های مرزی بیشتری را برای فعالیت امدادرسانی این سازمان بگشاید.

دیدبان حقوق بشر سوریه نیز گزارش داد که شمار قربانیان زلزله در شمال این کشور به 5651 نفر افزایش یافت.

بشار اسد روز دوشنبه مجوز بازگشایی دو گذرگاه مرزی دیگر به شمال غرب سوریه را صادر کرد، اقدامی که دیدبان حقوق بشر آن را «خیلی دیر» خواند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید