ورود 391 کامیون حامل کمک‌های امدادی به سوریه

دولت سوریه با باز کردن گذرگاه‌های بیشتری موافقت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دید‌بان حقوق بشر سوریه، پنج‌شنبه 27 بهمن گزارش داد که از زمان وقوع زمین‌لرزه تاکنون 391 کامیون کمک‌رسانی از طریق گذرگاه‌های مرزی وارد شمال غرب سوریه شده‌اند.

در همین حال رئیس سازمان جهانی بهداشت از موافقت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه برای بازگشایی گذرگاه‌های مرزی بیشتری خبر داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین گفت، اولین کاروان کمک‌های سازمان ملل از طریق گذرگاه مرزی باب السلمه بین ترکیه و مناطق تحت کنترل جناح های مخالف در شمال سوریه وارد شد.

رئیس سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر لزوم افزایش دو برابری کمک‌های مالی به سوریه، گفت، کمک‌هایی که از طریق این گذرگاه‌ها وارد سوریه شده بود، قبل از وقوع زلزله وجود داشته است.

او تاکید کرد که بازماندگان زلزله سوریه بدون سرپناه، غذا و آب سالم زندگی می‌کنند.

منابع «العربیه» گزارش دادند که 22 کامیون‌ کمک‌رسانی امروز از طریق گذرگاه باب الهوی به شمال غرب سوریه نیز وارد شدند.

طبق گزارش این منابع تعداد کامیون‌های کمک‌رسانی سازمان ملل که از باب الهوی وارد شدند به 106 کامیون رسیده است.

همزمان عملیات امداد و نجات و آواربرداری در ترکیه و سوریه، همچنان ادامه دارد.

این در حالی است که تعداد قربانیان زمین‌لرزه در ترکیه و سوریه همچنان در حال افزایش است. منابع پزشکی دو کشور می‌گویند تعداد قربانیان این فاجعه در دو کشور به بیش از 39 هزار نفر می‌رسد.

علاوه بر کمک‌های سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل متحد، یک کاروان کمک‌رسانی شامل 11 کامیون حامل بسته‌های چادر، پوشاک، پتو و فرش از سوی سازمان بین المللی مهاجرت وارد مناطق سوریه شده است.

در همین حال آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، درخواستی اضطراری برای جمع آوری حدود 400 میلیون دلار برای کمک به زلزله‌زدگان سوریه در یک دوره 3 ماهه ارائه کرده است.

او گفت، این سازمان در تلاش است درخواست مشابهی برای کمک به ترکیه درخواست کند.

گوترش گفت: «سازمان ملل درخواستی را برای جمع‌آوری 397 میلیون دلار برای کمک به زلزله‌زدگان سوریه آغاز کرده است. این مبلغ برای یک دوره 3 ماهه است ما یک درخواست مشابهی برای کمک به ترکیه کردیم».

وی افزود: «سازمان ملل بلافاصله پس از زلزله ترکیه و سوریه 50 میلیون دلار از صندوق مربوط به امور اضطراری و فوری کمک کرد، اما نیازها بیش از این است».

دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد که بشار اسد، با بازگشایی دو گذرگاه مرزی دیگر بین ترکیه و شمال غرب سوریه برای مدت 3 ماه موافقت کرده است.

او همچنین از بازگشایی گذرگاه باب السلام و الراعی بین ترکیه و شمال غرب سوریه برای یک دوره اولیه 3 ماهه استقبال کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size