«داعش» با سواستفاده از فاجعه زلزله 12 گروگان را در سوریه اعدام کرد

هنوز سرنوشت 63 نفر دیگر که 5 روز پیش توسط داعش در صحرای «تدمر» در شرق حمص ربوده شدند، مشخص نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه چهارشنبه 26 بهمن در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «داعش» 12 گروگان ربوده شده در صحرای «تدمر» سوریه را اعدام کرده است.

دیدبان همچنین از سرنوشت 63 فرد دیگر که 5 روز پیش توسط این گروه تندرو ربوده شده بودند، اظهار بی‌اطلاعی کرد.

این نهاد حقوق بشری گفته است، اغلب این افراد از کارگرانی هستند که هنگام جمع‌آوری قارچ وحشی در صحرای تدمر در شرق حمص ربوده شدند.

بنا به اطلاعیه دیدبان، داعش 12 نفر از جمله یک زن و یکی از نیروهای ارتش اسد را اعدام کرده است.

این نهاد حقوق بشری خاطرنشان کرد، هسته‌های این سازمان تروریستی با سواستفاده از شرایط فاجعه‌بار زلزله در سوریه و ترکیه و توجه جامعه بین‌المللی به پیامدهای ویرانگر آن زلزله، به چنین جنایتی دست زده است.

فرار بیش از 20 داعشی از زندان

پیشتر، یک منبع از زندان «راجو» به خبرگزاری فرانسه گفته بود که زندانیان این زندان واقع در شمال غرب سوریه پس از زلزله ویرانگری که در این منطقه رخ داد، دست به شورش زده و حداقل 20 نفر از آنها موفق به فرار شدند.

به گفته این خبرگزاری، اغلب زندانیانی که موفق به فرار شدند، اعضای گروه «داعش» بودند.

زندان نظامی شهر «راجو» در نزدیکی مرز ترکیه، دست کم 2000 زندانی دارد که حدود 1300 نفر از آنها مظنون به عضویت در گروه داعش هستند.

مقام مسئول زندان «راجو» که تحت کنترل جناح‌های مسلح طرفدار ترکیه است، به خبرگزاری فرانسه گفت: «پس از وقوع زلزله، زندان راجو تحت تاثیر قرار گرفت و عصر روز دوشنبه شورش توسط زندانیان آغاز شد که توانستند بخش‌هایی از زندان را به دست بگیرند».

او افزود: «بر اساس برآوردهای اولیه، حدود 20 نفر که گمان می‌رود از زندانیان داعش باشند، از زندان فرار کرده‌اند.»

این منبع خاطرنشان کرد: «زمین لرزه 7.8 ریشتری که ده‌ها پس‌لرزه در منطقه را به‌دنبال داشت، باعث ایجاد شکاف در دیوارها و درهای زندان شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید