سعودی 3 هزار ساختمان برای اسکان فوری زلزله‌زدگان در ترکیه و سوریه می‌سازد

مدیر ناظر بر فعالیت‌های مرکز امدادرسانی ملک سلمان: کمپین کمک‌های سعودی، در ترکیه و شمال سوریه، امروز به حلب رسید که بیانگر باز بودن در به روی اقدامات داوطلبانه، به‌ویژه با توجه به نیاز به تخصص‌های مرتبط با فاجعه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالله الربیعه، مدیر ناظر بر فعالیت‌های مرکز امدادرسانی ملک سلمان، اعلام کرد با توجه به گستردگی فاجعه زمین‌لرزه دوشنبه، نیازی مبرم برای تداوم کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه تا هفته‌ها و شاید ماه‌ها وجود دارد.

الربیعه سه‌شنبه 25 بهمن توضیح داد که کمپین کمک‌های سعودی، در ترکیه و شمال سوریه، امروز به حلب رسید که بیانگر باز بودن در به روی اقدامات داوطلبانه، به‌ویژه با توجه به نیاز به تخصص‌های مرتبط با فاجعه است.

او افزود: این مرکز موفق به تامین چادرهای موقت برای زلزله‌زدگان شد و 3000 ساختمان موقت برای آنها، احداث خواهد کرد.

الربیعه با تاکید بر عظمت و گستردگی این فاجعه و نیاز هزاران نفر به مراکز اسکان، اعلام کرد که نجات زیرآوارماندگان و ارائه حمایت‌های داروئی، غذایی و مراقبت‌های فوری پزشکی، از اولویت برخوردار است.

به گفته الربیعه، پادشاهی عربی سعودی یکی از اولین کشورهایی بود که بلافاصله پس از وقوع فاجعه، ضمن حضور در صحنه، با هلال احمر سوریه برای تعیین اولویت‌ها و پشتیبانی در حلب، هماهنگی کرد. او افزود که کمک‌های سعودی طی مدت کوتاهی به مکان‌های مختلف رسیده است.

همزمان کمک‌های مردمی برای امدادرسانی به ترکیه و سوریه در پی زلزله ویرانگر از طریق پلتفرم «ساهم» به بیش از 354 میلیون ریال سعودی رسیده است که توسط یک میلیون و 604 هزار نفر پرداخت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید