اولین محموله کمک‌های سازمان ملل از گذرگاه «باب السلامه» وارد شمال سوریه شد

عملیات آواربرداری در سوریه و ترکیه ادامه دارد و آمار کشته‌شدگان در زلزله اخیر این دو‌ کشور به بیش از 41 هزار تن رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اولین محموله کمک‌های سازمان ملل متحد برای زلزله‌زدگان شمال سوریه از طریق گذرگاه «باب السلامه» در مرز ترکیه و مناطق تحت کنترل گروه‌های مخالف دمشق وارد سوریه شد.

همزمان، عملیات آواربرداری در سوریه و ترکیه ادامه دارد و آمار کشته‌شدگان در زلزله اخیر این دو‌ کشور به بیش از 41 هزار تن رسیده است.

این کمک‌ها از سوی «سازمان بین‌المللی مهاجرت» وابسته به سازمان ملل متحد تهیه شده و شامل 11 کامیون حاوی پتو، فرش و سرپناه برای آسیب‌دیدگان زلزله است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد پیشتر در فراخوانی فوری خواستار جمع‌آوری 400 میلیون دلار برای کمک به مناطق زلزله‌زده سوریه در یک دوره سه ماهه شد. گوترش افزود، سازمان ملل همچنین درنظر دارد فراخوان مشابهی برای قربانیان زلزله در ترکیه منتشر کند.

مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و هماهنگ کننده امداد اضطراری، پیشتر موافقت دولت سوریه را با گشودن دو گذرگاه دیگر در مرز‌های سوریه برای ورود کمک‌های سازمان ملل، به اطلاع شورای امنیت رسانده بود.

موافقت دولت سوریه با گشودن دو گذرگاه مرزی باب السلامه و الراعی بین ترکیه و شمال غرب سوریه برای ورود کمک‌های بشردوستانه با استقبال دبیرکل سازمان ملل متحد مواجه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید