سعودی بر مخالفت خود با «شهرک‌سازی» اسرائیل در سرزمین‌های فلسطینی تاکید کرد

در پی یک سری حملات مسلحانه در شرق قدس و کشته‌شدن 3 نفر در یکی از این حملات در جمعه گذشته، دولت اسرائیل، یکشنبه اعلام کرد که به 9 شهرک یهودی‌نشین در کرانه باختری، مجوز قانونی می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه سعودی بار دیگر بر مخالفت ریاض با شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین و اهمیت پایبندی مقامات اسرائیلی به قطعنامه‌های بین‌المللی و عدم اتخاذ هرگونه اقدام یکجانبه که بر احیای روند صلح تاثیر منفی بگذارد، تاکید ورزید.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی« واس»، وزارت خارجه این پادشاهی، دوشنبه 24 بهمن در بیانیه‌ خود همچنین موضع پادشاهی عربی سعودی در حمایت از آرمان فلسطین مبتنی بر قطعنامه‌های سازمان ملل و ابتکار صلح عربی و برپایی کشور مستقل فلسطین در مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی را مورد تاکید قرار داد.

دادن مشروعیت قانونی به 9 شهرک

دولت اسرائیل، یکشنبه، در پی یک سری حملات مسلحانه در شرق قدس و کشته‌شدن 3 نفر در یکی از این حملات در جمعه گذشته، اعلام کرد که به 9 شهرک در کرانه باختری، مجوز قانونی خواهد داد.

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: « در پاسخ به حملات خونبار در شهر قدس، شورای سیاسی و امنیتی وزیران، با توافق آراء مقرر داشت، 9 شهرک در منطقه یهودا و سامره( کرانه باختری)از مجوز قانونی برخوردار شوند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «این شهرک‌ها چند سالی است که احداث شده و برخی از آنها ده‌ها سال است که وجود دارند. این شهرک‌های بی‌ضابطه، بدون گرفتن پروانه از دولت اسرائیل، احداث شده‌اند.»

پیش از این، نتانیاهو در جلسه کابینه خود اعلام کرده بود که بنا دارد روند «شهرک‌سازی» را تقویت کند که طبق قوانین بین‌المللی، اقدامی خلاف قانون است.

این موضع نتانیاهو در پی تشدید خشونت‌ها میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها اعلام شد.

بنا بر گزارش «فرانس‌ پرس» به نقل از منابع رسمی اسرائیل و فلسطین، از ابتدای سال جاری، اعمال خشونت‌آمیز به کشته شدن 46 فلسطینی و 9 اسرائیلی منجر شده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید