سازمان دفاع غیرنظامی سعودی در 4 نقطه زلزله‌زده ترکیه مشغول کمک‌رسانی است

تیم‌های امداد و نجات ترکیه در حال عکس‌برداری از اجساد و شماره‌گذاری قبل از دفن به‌ویژه از اجساد ناشناس هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان دفاع غیرنظامی سعودی اعلام کرد که تیمی از عوامل این سازمان در 4 نقطه در مناطق زلزله‌زده ترکیه در حال امدادرسانی است.

این سازمان، یکشنبه 23 بهمن در بیانیه‌ای به «العربیه» گفت: «تیم‌های ما در حال سرکشی از ساختمان‌های مسکونی در شرف فروپاشی در منطقه غازی عنتاب هستند.»

از سویی به گزارش خبرنگار «العربیه»، تیم امداد و نجات سعودی، پس از گذشت شش روز از زلزله مهیب در ترکیه صدای یک کودک زیر آوارمانده را در غازی عنتاب شناسایی و اقدام به نجات او کرد.

6 فروند هواپیمای امدادرسان سعودی نیز طی روزهای گذشته در چندین نوبت وارد مناطق زلزله‌زده ترکیه شدند. این هواپیماها، مواد غذایی، چادر، پتو، قالیچه و تجهیزات پزشکی را به عنوان بخشی از پل هوایی امدادی سعودی، به ابتکار مرکز امداد و اقدامات بشردوستانه ملک سلمان برای کمک به مردم زلزله‌زده در سوریه و ترکیه حمل کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، این اقدام در راستای اجرای دستورات ملک سلمان، پادشاه و شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در راستای کمک‌های بشردوستانه ریاض، انجام گرفت.

عملیات میدانی

مرکز امداد و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان به ارائه کمک‌های امدادی و بشردوستانه خود ادامه می‌دهد و تیم جستجو و نجات سعودی نیز در حال انجام عملیات میدانی در مناطق زلزله‌زده ترکیه با رعایت بالاترین استانداردهای ایمنی و امنیتی در طول روند بهبودی بازماندگان است.

صحنه‌ دردناک گور دسته‌جمعی

از سوی دیگر، خبرنگار «العربیه» یکشنبه، صحنه‌های دردناک گور دسته‌جمعی قربانیان زلزله ویرانگر دوشنبه گذشته جنوب ترکیه و شمال سوریه را رصد کرد.

این فیلم، صدها قبر را در منطقه هاتای در جنوب ترکیه نشان می‌دهد که فقط اعدادی بدون نام روی آن‌ها ثبت شده، چرا که بسیاری از اجساد قربانیان، قابل شناسایی نیست.

به گزارش خبرنگار العربیه، تیم‌های امداد و نجات ترکیه در حال عکس‌برداری از اجساد و شماره‌گذاری قبل از دفن به‌ویژه از اجساد ناشناس یا اجساد مطالبه‌نشده هستند.

دفن اجساد به این شکل از بیم شیوع بیماری‌های همه‌گیر در اثر انباشت هزاران جسد در بیمارستان‌ها و حتی در استادیوم‌ها و دیگر اماکن عمومی صورت می‌گیرد.

امدادگران 6 روز پس از وقوع زلزله ویران‌گر ترکیه و سوریه، همچنان در حال جستجوی افراد زنده و بیرون آوردن اجساد از زیر آوار ساختمان‌های ویران‌شده هستند که تاکنون بیش از 30 هزارکشته برجای گذاشته است.

به گزارش خبرنگار العربیه، افزایش شمار قربانیان کاملا محتمل است به طوری که منابع سازمان ملل، تعداد قربانیان احتمالی را فراتر از 40 هزار نفر برآورد کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید