اولین محموله امدادرسانی سعودی از طریق پل هوایی به ترکیه ارسال شد

ملک سلمان و ولی‌عهد او ضمن ابراز همبستگی سعودی با ترکیه و سوریه بر پشتیبانی ریاض از این دو کشور زلزله‌زده در شرایط دشوار کنونی تاکید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اولین محموله امدادرسانی سعودی شامل تیم‌های تخصصی پزشکی و گروه‌های امداد و نجات برای کمک به زلزله‌زدگان ترکیه بامداد پنج‌شنبه 20 بهمن از طریق پل هوایی وارد فرودگاه آدانا در جنوب این کشور شد.

طرح جمع‌آوری کمک‌های مردمی موسوم به «ساهم» نیز تاکنون‌ موفق به گردآوری 80 میلیون ریال سعودی شد و قرار است این مبلغ برای کمک به زلزله‌زدگان سوریه و ترکیه هزینه شود.

در همین رابطه، 2 هواپیمای دیگر سعودی با حمل کمک‌های پزشکی و بشردوستانه به ترکیه اعزام شدند.

پیشتر، عبدالله بن عبدالعزیز الربیع، مدیر مرکز امداد و نجات ملک سلمان با اشاره به پذیرش کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان سوریه و ترکیه، از ایجاد پل هوایی برای انتقال این کمک‌ها به دو کشور مذکور خبر داد.

او‌ همچنین تاکید کرد که در حال حاضر روند کمک‌رسانی سعودی بر انتقال مواد پزشکی و خوراکی تمرکز دارد.

پیش از این، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه و شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ضمن تسلیت و همدردی خالصانه پادشاهی عربی سعودی با جمهوری ترکیه و جمهوری سوریه، همدردی خود را با مردم این دو کشور برادر به‌ویژه با خانواده‌ قربانیان این فاجعه ابراز داشتند.

پادشاه و ولی‌عهد سعودی همچنین برای مجروحان آسیب‌دیده از این زلزله مهیب که باعث جان‌باختن، مصدومیت و آسیب و خسارت‌ مادی به بسیاری از مردم در برخی مناطق ترکیه و سوریه شد، بهبودی و شفای عاجل آرزو کردند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، ملک سلمان و ولی‌عهد او همچنین ضمن ابراز همبستگی سعودی با ترکیه و سوریه بر پشتیبانی ریاض از این دو کشور زلزله‌زده در شرایط دشوار کنونی تاکید کردند.

مناطق جنوبی ترکیه و شمالی سوریه بامداد روز دوشنبه 17 بهمن شاهد زمین‌لرزه‌ای با شدت 7.8 ریشتر بود که باعث ویرانی گسترده و کشته و زخمی‌شدن هزاران شهروند در این دو کشور شد.

بنا به آخرین آمارها، بیش از 16 هزار نفر تاکنون، طی این‌ زلزله ویرانگر در ترکیه و سوریه کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید