احتمال ارسال تسلیحات جنگی جمهوری اسلامی به سوریه در قالب کمک‌های «بشردوستانه»

به گفته برودسکی، جمهوری اسلامی در سال 2006 نیز از «جمعیت هلال احمر» این کشور برای اهداف نظامی خود در لبنان بهره‌کشی کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه خبری «آی24» به نقل از کارشناسان گزارش داده است، جمهوری اسلامی احتمالاً با سوءاستفاده از وضعیت مناطق زلزله‌زده در سوریه، در حال ارسال تسلیحات جنگی در قالب کمک به مردم آسیب‌دیده است.

جیسون برودسکی، مدیر سیاست‌گذاری سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» به شبکه اسرائیلی «آی 24» گفته است، سپاه پاسداران و حزب‌الله پیشتر نیز سابقه ارسال تسلیحات جنگی تحت عنوان کمک‌های بشردوستانه را داشته‌اند.

Advertisement

جمهوری اسلامی، سه‌شنبه 18 بهمن، یک هواپیمای حامل «کمک‌های بشردوستانه» را به فرودگاه دمشق اعزام کرد. در زلزله اخیر سوریه مناطق شمالی این کشور آسیب فراوانی دیده است.

برودسکی در اظهارات خود گفت: «جامعه جهانی باید در وضعیت آماده‌باش قرار گیرد؛ چراکه جمهوری اسلامی سابقه سوءاستفاده از جمعیت هلال احمر ایران برای نفوذ عوامل اطلاعاتی، نیروهای قدس و اعزام تسلیحات را دارد.»

او در این زمینه به اظهارات سعید قاسمی، از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران اشاره کرد. قاسمی پیشتر در یک مصاحبه اینترنتی گفته بود، سپاه پاسداران در جنگ بوسنی، تحت پوشش هلال احمر فعالیت نظامی انجام داده است.

به گفته برودسکی، جمهوری اسلامی در سال 2006 نیز از «جمعیت هلال احمر» این کشور برای اهداف نظامی خود در لبنان بهره‌کشی کرده است.

برودسکی ضمن ابراز نگرانی در این زمینه گفت، هواپیمایی که برای ارسال این محموله از تهران عازم دمشق شده است، وابسته به شرکتی است که پیشتر توسط ایالات متحده آمریکا به دلیل قاچاق تحریم شده بود.

جمهوری اسلامی در حالی برای ارسال کمک به سوریه و ترکیه اعلام آمادگی کرده است که مردم زلزله‌زده شهر خوی در آذربایجان غربی منتظر دریافت کمک‌های اولیه برای نجات جان خود در سرمای نزدیک به صفر درجه هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید