فراخوانی نیروهای نظامی در ترکیه برای عملیات امدادرسانی به زلزله‌زدگان

تاکنون آمار قربانیان زلزله شدید در ترکیه به 5894 نفر و مجروحان به 34810 نفر رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال وقوع موجی از زلزله‌های شدید و ویرانگر در سحرگاه دوشنبه در ترکیه و با هدف ادامه عملیات امداد و نجات، خلوصی آکار وزیر دفاع این کشور شامگاه سه‌شنبه 18 بهمن اعلام کرد که 4 گردان از شمال قبرس را فراخوانده است.

وزیر دفاع ترکیه همچنین گفت که ارتش این کشور برای پناه دادن به آوارگان درب پایگاه‌های نظامی در مناطق زلزله‌زده را باز کرده است.

همزمان مقامات ترکیه بازسازی تعدادی از جاده‌ها برای تسهیل نقل و انتقال کمک‌ها به مردم آسیب دیده را آغاز کرده‌اند.

به گزارش منابع ترکیه بسیاری از جاده‌های منتهی به مناطق آسیب‌دیده به‌شدت آسیب دیده است.

این در حالی است که تاکنون آمار رسمی اما غیر نهایی کشته‌شدگان زلزله شرق مدیترانه در ترکیه به 5894 نفر و مجروحان به 34810 نفر رسیده است.

اولین زمین‌لرزه به بزرگی 7.8 ریشتر روز دوشنبه در ساعت 4:17 بامداد (01:17 به وقت گرینویچ) رخ داد و ساکنان لبنان، قبرس و شمال عراق آن را احساس کردند.

این زمین‌لرزه حداقل 185 پس‌لرزه را به‌دنبال داشت که یکی از آنها بعدازظهر دوشنبه 17 بهمن به بزرگی 7.5 و دیگری با بزرگی 5.5 در سحرگاه سه‌شنبه رخ دادند.

به گفته مراکز ثبت زلزله، این بدترین زمین‌لرزه ترکیه از 17 اوت 1999 به‌شمار می‌رود. زمین‌لرزه اوت 1999 در ترکیه حدود 17 هزار کشته برجای گذاشت.

در همین رابطه، امدادگران معروف به «کلاه سفیدها» شامگاه چهارشنبه اعلام کردند که احتمال افزایش تعداد کشته‌ها وجود دارد، زیرا کماکان صدها شهروند زیر آوار گرفتار هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید